pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Przeżywanie śmierci
Tytuł książki:

Przeżywanie śmierci

Autor książki:

Anna Łoś

Dane szczegółowe:
Wydawca: Małe Wydawnictwo
Rok wyd.: 2006
Oprawa: miękka
Ilość stron: 144 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788392293941
ISBN: 83-922939-4-0
Data: 2009-05-06
11.68  13.00  1.32 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Przeżywanie śmierci - Anna Łoś - opis książki:

Rok temu ludzie modlili się w kościołach, w domach i pod oknem krakowskiej Kurii – tym samym oknem, w którym zwykle pokazy­wał się Papież. Gromadzili się w rozmaitych miejscach, aby poczuć, że są razem i wspólnie trwają przy ciężko chorym, a potem umie­rającym człowieku w Watykanie. Szczególnego rodzaju czuwanie trwało też w studiu Radia Kraków. Przez przeszło dwie doby wraz z zaproszonymi gośćmi, wraz ze słuchaczami towarzyszyliśmy myślą i słowami Ojcu Świętemu.

Świadectwem tego, co się wówczas działo jest ta właśnie książka. Dzieli się ona na dwie, odrębne części. Pierwsza powstała z fragmentów niektórych rozmów nadawanych na żywo podczas ostat­niej choroby Papieża. Wybrane rozmowy wydają się reprezentatywne dla poruszanych wtedy tematów i powracających wątków. Znajdują w nich również odbicie lęki, obawy i refleksje tych pełnych napięcia godzin. Ponieważ został w nich utrwalony przebieg wydarzeń, tam, gdzie na podstawie zapisu radiowego okazało się to możliwe, podano czas, w którym były prowadzone.

Wiadomość o śmierci Jana Pawła II raz jeszcze, podobnie jak wcze­śniej jego choroba, zmieniła nadawany program. W studiu Radia Kraków znalazło się kilka bliskich Papieżowi osób. Od tego momentu toczyła się na antenie niezwykła rozmowa, przerywana jedynie serwi­sami informacyjnymi (skoncentrowanymi wokół reakcji na odejście Ojca Świętego) i muzyką żałobną. Ta właśnie rozmowa tworzy drugą część książki. Ze względu na dokumentalny walor tekstu nie wprowa­dzano w nim, poza nieznacznymi skrótami, właściwie żadnych zmian, zachowując swoisty charakter formułowanych na gorąco, pod działa­niem silnych emocji, zdań.

W tym miejscu raz jeszcze chciałam podziękować moim rozmów­com, którzy zgodzili się wówczas ze słuchaczami, a obecnie z czytelni­kami podzielić swoimi odczuciami, rozważaniami i wspomnieniami.

Książka „Przeżywanie śmierci” - oprawa miękka - Wydawnictwo Małe . Książka posiada 144 stron i została wydana w 2006 r. Cena 11.68 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Przeżywanie śmierci"
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Ks. Dolindo: Jezu, Ty się o mnie - okładka książki
Ks. Dolindo: Jezu, Ty się o mnie zatroszcz Beata Legutko, Marta Wielek
Szatańskie oszustwo - okładka książki
Szatańskie oszustwo o. Livio Fanzaga, Andrea Tornielli
Zmartwychwstałem w Medjugorie - okładka książki
Zmartwychwstałem w Medjugorie Wiesław Jindraczek
Produkty podobne: