pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Księgarnia »
Książki »
»
Przekraczając smugę cienia. Szkice z gerontologii i tanatologii. Seria:...
Księgarnia »
Książki »
książka:

Przekraczając smugę cienia. Szkice z gerontologii i tanatologii. Seria: Biblioteka Pracownika Socjalnego

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe ŚLĄSK
Rok wyd.: 2009
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788371645679
ISBN: 978-83-7164-567-9
Data: 2009-03-23
Cena wydawcy: 36.00 złpozycja niedostępna

Przekraczając smugę cienia. Szkice z gerontologii i tanatologii. Seria: Biblioteka Pracownika Socjalnego - Adam A. Zych - opis książki:

Zbiór szkiców i esejów jest kontynuacją książki: Człowiek wobec starości. W części pierwszej, dotyczącej gerontologii autor omawia zagadnienia pedagogiki starzenia się i starości w dobie ponowoczesności. Podkreśla konieczność tworzenia geragogiki specjalnej, niezbędnej do rozwiązywania problemów globalnego starzenia się i realizacji potrzeb odchodzącego pokolenia: miłości i życia seksualnego w relacji do procesu starzenia się człowieka, aż do form opieki i pomocy dla ludzi starszych, jakości życia seniorów, przemocy wobec osób starzejących się i starych, egzystencjalnych niepokojów, lęków, obaw i zagrożeń w starości.
Druga część publikacji poświęcona została zagadnieniom z zakresu tanatologii, interdyscyplinarnej dziedziny wiedzy zajmującej się umieraniem i śmiercią, jej przyczynami, oznakami i związanymi z nią zjawiskami zachodzącymi w organizmie. Autor kładzie szczególny nacisk na omówienie kwestii tanatopsychologicznych, takich jak: ból, cierpienie i umieranie w cyklu życiowym człowieka, podejmuje analizę podstawowych faz umierania i trajektorii tego procesu, dochodząc do żałoby w życiu człowieka.

Książka „Przekraczając smugę cienia. Szkice z gerontologii i tanatologii. Seria: Biblioteka Pracownika Socjalnego” - Wydawnictwo Naukowe ŚLĄSK.

Książka posiada 0 stron i została wydana w 2009 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Przekraczając smugę cienia. Szkice z gerontologii i tanatologii. Seria:..."
Adam A. Zych - autor m.in.:
Leksykon gerontologii - okładka książki
Leksykon gerontologii Adam A. Zych;
Leksykon gerontologii - okładka książki
Leksykon gerontologii Adam A. Zych;
Leksykon gerontologii - okładka książki
Leksykon gerontologii Adam A. Zych;