pokaz koszyk
tylko: autor tytuł  24h
Prawo mediów - okładka książki
Prawo mediów pozycja dostępna
»
»
»
Prywatność a jawność. Bilans 25-lecia i perspektywy na przyszłość....
książka:

Prywatność a jawność. Bilans 25-lecia i perspektywy na przyszłość. Seria: Monografie prawnicze

Dane szczegółowe:
Wydawca: C H Beck
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 274 s.
Wymiar: 140x200 mm
EAN: 9788325578497
ISBN: 978-83-2557-849-7
Data: 2016-04-06
Cena wydawcy: 99.00 złpozycja niedostępna

Prywatność a jawność. Bilans 25-lecia i perspektywy na przyszłość. Seria: Monografie prawnicze - Arwid Mednis - opis książki:

Idea jawności życia publicznego często oznacza ograniczenie prywatności jednostek. Uchwalenie w 2001 r. ustawy o dostępie do informacji publicznej nasiliło dyskusję na temat granic ochrony prywatności osób publicznych. Orzecznictwo i literatura zajmowały się tym zagadnieniem już wcześniej, ale dopiero praktyczne zastosowanie wspomnianej ustawy spowodowało konieczność postawienia na nowo pytań o to jak daleko sięga prawo do prywatności, szczególnie jeśli chodzi o osoby pełniące funkcje publiczne. Niniejsza monografia podsumowuje 25-letni dorobek polskiej doktryny i orzecznictwa dotyczącego granicy pomiędzy prywatnością jednostki a jawnością życia publicznego. Jednocześnie podsumowujemy rodzimy dorobek w zakresie rozwoju koncepcji prawa do prywatności (Część I) oraz dostępu do informacji publicznej (Część II). Każdy z tych tematów oraz zagadnienie relacji pomiędzy prywatnością a jawnością (Część III) zostały omówione zarówno od strony teoretycznej (aksjologiczno-konstytucyjnej), jak i praktycznej. Poruszamy m.in. takie kwestie, jak prywatność w miejscu pracy, prywatność przedsiębiorcy, praktyka dostępu do informacji publicznej.

Monografia została wzbogacona o zapis debaty dziennikarskiej na temat granic jawności w działalności mediów, która odbyła się podczas konferencji zorganizowanej przez Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych oraz Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego w listopadzie 2014 r.

Książka „Prywatność a jawność. Bilans 25-lecia i perspektywy na przyszłość. Seria: Monografie prawnicze” - oprawa miękka - Wydawnictwo C H Beck.

Książka posiada 274 stron i została wydana w 2016 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Prywatność a jawność. Bilans 25-lecia i perspektywy na przyszłość...."