pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Ikona Zwiastowania - okładka książki
Ikona Zwiastowania pozycja dostępna
»
»
»
Projektowanie ikon i piktogramów
książka:

Projektowanie ikon i piktogramów

Dane szczegółowe:
Wydawca: d2d
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 160 s.
Wymiar: 240x158 mm
EAN: 9788394030650
ISBN: 978-83-9403-065-0
Data: 2016-11-18
pozycja niedostępna

Projektowanie ikon i piktogramów - Elena Gonzáles-Miranda, Tania Quindós - opis książki:

Ikony i piktogramy są wszechobecne w codziennym życiu. Są to znaki, które przekazują komunikaty bez użycia słów. Dzięki nim uzyskujemy natychmiastowy dostęp do interfejsów naszych urządzeń elektronicznych. Pomagają nam również z pominięciem wszelkich barier językowych i kulturowych odnaleźć się w oznakowanych przestrzeniach.

"Projektowanie ikon i piktogramów" to podręcznik do badania i tworzenia systemów znaków. Proponuje on dwa różne modele czy też metodologie projektowania rodzin ikon i piktogramów. Pierwszy model pozwala spojrzeć na piktogramy jako na spójny projekt, niezależny od kroju pisma, z którym będą współistnieć. Drugi zakłada tworzenie ich na podstawie konkretnego kroju lub jednoczesne projektowaniu obu grup znaków.

Jest to praktyczna publikacja zawierająca studia przypadków, schematy, diagramy i przejrzyste przykłady zastosowań w różnych kontekstach, mające na celu objaśnienie takich zagadnień, jak: stosowanie siatki, digitalizacja piktogramu, przeprowadzanie korekty optycznej czy projektowanie ikon i piktogramów na podstawie krojów pisma.

"Projektowanie ikon i piktogramów" może być doskonałym podręcznikiem dla studentów, a dla zawodowych grafików pomocą w trakcie pracy nad ustalaniem formy, która spełniając funkcję informacyjną - najistotniejszą z punktu widzenia odbiorcy - winna być precyzyjna i oszczędna.

Książka „Projektowanie ikon i piktogramów” - oprawa miękka - Wydawnictwo d2d.

Książka posiada 160 stron i została wydana w 2016 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Projektowanie ikon i piktogramów"
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Detal w typografii - okładka książki
Detal w typografii Jost Hochuli