pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Etyka w biznesie - okładka książki
Etyka w biznesie pozycja dostępna
Księgarnia »
Książki »
»
Problemy etyczne w tradycjach sześciu religii. Hinduizm, buddyzm,...
Księgarnia »
Książki »
książka:

Problemy etyczne w tradycjach sześciu religii. Hinduizm, buddyzm, sikhizm, judaizm, chrześcijaństwo, islam

Dane szczegółowe:
Wydawca: Pax
Rok wyd.: 2007
Oprawa: twarda
Ilość stron: 439 s.
Wymiar: 167x240 mm
EAN: 9788321117898
ISBN: 978-83-2111-789-8
Data: 2007-10-05
Cena wydawcy: 50.00 złpozycja niedostępna

Problemy etyczne w tradycjach sześciu religii. Hinduizm, buddyzm, sikhizm, judaizm, chrześcijaństwo, islam - Peggy M. Morgan, Clive Lawton - opis książki:

Oddajemy do rąk czytelników książkę, która w ciągu ostatnich kilku lat miała w Wielkiej Brytanii cztery wydania, bo podejmuje fundamentalne dla społeczeństwa wielokulturowego problemy różnych zapatrywań na kwestie moralne.
W jaki sposób muzułmanie odnoszą się do eutanazji? Czy istnieje "chrześcijański” pogląd na reklamę? Czy żydzi i sikhowie przyjmują tę samą postawę wobec małżeństwa? Czy hinduiści i buddyści mają takie same pojęcie autorytetu? Potrzeba równoległej analizy wartości respektowanych przez różne społeczności religijne w świecie Zachodu nigdy nie była bardziej nagląca niż obecnie.
Niniejsza książka jest dziełem autorów, którzy znajdują uznanie w obrębie sześciu głównych tradycji religijnych, i zmierza do zbadania etycznych podstaw hinduizmu, buddyzmu, sikhizmu, judaizmu, chrześcijaństwa i islamu. Każdy rozdział poświęcony jest odrębnej religii i przedstawia jej szeroki kontekst, wewnątrz którego rozważane są bardziej szczegółowe problemy, takie jak:
religijna tożsamość i autorytet religijny
to, co osobiste i to, co prywatne
małżeństwo i rodzina
czas i pieniądze – od czego zależą i jak się je wykorzystuje
jakość i wartość życia
kwestie dotyczące dobra i zła
równość i różnice między ludźmi
podziały narodowe, wojna i pokój
kwestie globalne.
W rezultacie czytelnik otrzymuje pouczającą i wyważoną analizę, która pomaga wypracować sobie własny pogląd na temat wartości wspólnych we współczesnym społeczeństwie pluralistycznym.

Książka „Problemy etyczne w tradycjach sześciu religii. Hinduizm, buddyzm, sikhizm, judaizm, chrześcijaństwo, islam” - oprawa twarda - Wydawnictwo Pax.

Książka posiada 439 stron i została wydana w 2007 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Problemy etyczne w tradycjach sześciu religii. Hinduizm, buddyzm,..."
Kupujący tę pozycję zamówili również: