pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Księgarnia »
Książki »
»
Prawo pracownika do ochrony prywatności
książka:

Prawo pracownika do ochrony prywatności

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wolters Kluwer business
Rok wyd.: 2012
Oprawa: twarda
Ilość stron: 438 s.
Wymiar: 130x205 mm
EAN: 9788326416651
ISBN: 978-83-2641-665-1
Data: 2012-03-28
pozycja niedostępna

Prawo pracownika do ochrony prywatności - Marcin Wujczyk - opis książki:

Publikacja - jako jedna z niewielu pozycji na rynku - w sposób całościowy przedstawia zagadnienie ochrony prywatności pracownika. Autor odnosi się nie tylko do relacji pracownik-pracodawca, lecz także formułuje ogólną koncepcję prawa do prywatności.

W opracowaniu przedstawiono opis środków ochrony, jakie przysługują pracownikowi w razie naruszenia jego prawa do prywatności, formułując odpowiedź na pytanie, jakie czynności pracodawcy będą wkroczeniem w sferę prywatności pracownika, a jakie można uznać za dozwolone działania. W pracy zawarto wiele praktycznych przykładów, które pomogą lepiej zrozumieć prezentowane zagadnienia.

W publikacji czytelnik znajdzie odpowiedzi na pytania: - kiedy monitoring w miejscu pracy jest dopuszczalny, - czy pracodawca może ingerować w wygląd i ubiór pracownika, - jakie są granice wykorzystywania wizerunku pracownika przez pracodawcę, - w jakich sytuacjach pracodawca może domagać się od pracownika informacji o stanie zdrowia, - czy pracodawca może żądać od pracownika informacji o religii i wyznaniu.

Problematyka ochrony prywatności pracownika została przedstawiona w odniesieniu do prawa polskiego i międzynarodowego, orzecznictwa sądowego, a także poglądów doktryny.

Stan prawny na 1 stycznia 2012 roku.

Książka „Prawo pracownika do ochrony prywatności” - oprawa twarda - Wydawnictwo Wolters Kluwer business.

Książka posiada 438 stron i została wydana w 2012 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Prawo pracownika do ochrony prywatności"
Marcin Wujczyk - autor m.in.: