pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Prawo medyczne w przypadkach cz. 2
Tytuł książki:

Prawo medyczne w przypadkach cz. 2

Dane szczegółowe:
Wydawca: Medical Tribune Polska
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 86 s.
Wymiar: 130x195 mm
EAN: 9788364153785
ISBN: 978-83-6415-378-5
Data: 2017-08-21
Cena wydawcy: 69.00 złpozycja niedostępna
Produkty podobne:
okładka książki - Edukacja dla bezpieczeństwa prawnego
Edukacja dla bezpieczeństwa prawnego 24.96 zł pozycja dostępna!

Prawo medyczne w przypadkach cz. 2 - Radosław Tymiński, Jacek Mroczek - opis książki:

Ludzie słuchają oczami. Pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Dobry komunikat to ten, który łatwo dociera do świadomości odbiorcy. Truizmy, prawda? Oczywiście tak. A jednak o nich zapominamy. W codziennej pracy nie umiemy skutecznie przekazywać informacji pacjentom, współpracownikom, urzędnikom kontrolującym nasze działania. Rodzą się więc nieporozumienia, przeinaczenia. Prowadzą one do konfliktów, w których górę biorą emocje. Ta książka traktuje o psychologicznych i prawnych aspektach prowadzenia rozmów. Nie tylko o tych, w których trzeba przedstawić pacjentowi stan jego zdrowia i zaproponować leczenie. Także o tych trudniejszych, gdy przekazujemy wiadomości ostateczne, o śmierci kogoś bliskiego. Są i te sytuacje, kiedy postawa pacjenta zmusza do postawienia wyraźnej bariery. Pokazujemy, jak skutecznie przekonywać i jak odmawiać, kiedy roszczenia drugiej strony przekraczają możliwości medycyny czy ramy prawne.

Prawo i psychologia - te dwie dziedziny spotykają się na kartach naszej książki. To poradnik dla lekarzy po zawiłościach przepisów i komunikacji. Ma on ułatwić i uprościć postępowanie w sytuacjach, które lekarze często uważają za krytyczne. Zbiór sytuacji zaczerpniętych z życia, przedstawionych z dystansem i przeanalizowanych przez prawnika i psychologa. Seria scenek, które zdarzają się w szpitalach, przychodniach, prywatnych gabinetach. Często niewłaściwie poprowadzona rozmowa to początek poważnego kryzysu: wizerunku lekarza, reputacji placówki medycznej, a czasem wręcz sprawa kończąca się postępowaniem sądowym. Radzimy, jak się zachować, aby zminimalizować prawdopodobieństwo takiego rozwoju sytuacji.

Na co dzień doradzamy lekarzom. Spotykamy się z nimi i pomagamy skutecznie wyjaśnić ich sytuację prawną, wizerunkową i możliwe strategie postępowania. Zarówno w kontakcie z przedstawicielami wymiaru sprawiedliwości, jak i z mediami, pacjentami czy członkami różnych komisji urzędowych, które kontrolują ich pracę. W naszej pracy dążymy do tego, aby lekarz czuł się pewnie i bezpiecznie pod względem prawnym, a także został zrozumiany. Naszym celem jest nie tylko to, żeby lekarz umiał przekazać ważne dla pacjenta informacje, lecz także to, żeby umiał odmówić w taki sposób, aby nie generować zbędnych emocji i nie stracić reputacji.

Zapraszamy do lektury
J. Mroczek, R. Tymiński

Książka „Prawo medyczne w przypadkach cz. 2” - oprawa miękka - Wydawnictwo Medical Tribune Polska. Książka posiada 86 stron i została wydana w 2017 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce ""
Radosław Tymiński, Jacek Mroczek - autor m.in.:
50/50 - okładka książki
50/50 Jacek Mroczek;