pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Powołani do życia w prawdzie i miłości

Autor książki:

ks. Marek Dziewiecki

Dane szczegółowe:
Wydawca: Rhetos
Oprawa: miękka
Ilość stron: 124 s.
Wymiar: 123x195 mm
EAN: 9788391784983
ISBN: 83-917849-8-3
Data: 2007-02-22
Cena wydawcy: 16.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Niniejsza książka to zapis rekolekcji adwentowych i innych spotkań autora ze studentami KUL-u. Prezentowane teksty są świadectwem wiary w Boga, który powołuje każdego człowieka do życia i świętości, gdyż kocha miłością bezwarunkową i nieodwołalną. Powołanie to przecież Boże marzenie o każdym z nas.
Książka ukazuje różne aspekty miłości: Boga do człowieka oraz człowieka do Boga, do bliźniego i do samego siebie. Dobór poruszanej tematyki nie jest przypadkowy. Żyjemy bowiem w czasach, w których wielu młodych ludzi przeżywa trudności z odkryciem sensu własnego życia i z niepokojem patrzy w przyszłość. Czują się jak ludzie bez powołania. Coraz częściej nie wierzą, że ich życie to historia miłości i że zostali obdarowani istnieniem dlatego, że mają coś ważnego do spełnienia. Medytacja prawd zawartych w niniejszej publikacji może każdemu z nas pomóc w dorastaniu do prawdy i miłości, do prawdziwej miłości, bez której ludzkie życie traci sens i nie przynosi radości.

ks. Marek Dziewiecki jest kapłanem Diecezji Radomskiej. W 1988 r. uzyskał tytuł doktora psychologii na Uniwersytecie Salezjańskim w Rzymie. Jest adiunktem Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, specjalistą z zakresu terapii i profilaktyki uzależnień. Od 1999 r. pełni funkcję krajowego duszpasterza powołań, a od 2003 r. funkcję wicedyrektora Europejskiego Centrum Powołań. Od 2000 r. jest dyrektorem radomskiego telefonu zaufania "Linia Braterskich Serc”, ekspertem Ministerstwa Edukacji z zakresu przedmiotu "Wychowanie do życia w rodzinie”. W październiku 2003 r. odznaczony medalem Komisji Edukacji Narodowej. Opublikował kilkanaście książek z zakresu psychologii wychowania, psychologii zdrowia, psychologii pastoralnej oraz psychologii komunikacji międzyludzkiej.

Książka "Powołani do życia w prawdzie i miłości" - ks. Marek Dziewiecki - oprawa miękka - Wydawnictwo Rhetos.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]