pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Powiedz mi dlaczego
Tytuł książki:

Powiedz mi dlaczego

Autor książki:

Włodzimierz Malczewski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Poligraf
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 314 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788378561620
ISBN: 978-83-7856-162-0
Data: 2013-11-07
27.84  34.00  6.16 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h
Dlaczego życie jest takie nędzne To tkwi w nas.

* * * Opowieść o zagubionej młodej dziewczynie uciekającej przed brutalną rzeczywistością w świat marzeń i książek, zadającej sobie nieustannie pytania: Dlaczego , Dlaczego ja , Dlaczego mnie .

Nie znajduje odpowiedzi, mimo że jej życie się odmienia. Pytania pozostają i dręczą. Osiąga jednak spokój i ukojenie, mając świadomość, że jest osoba, na którą może zawsze liczyć.

Przesycona erotyzmem opowieść o bólu, strachu i poszukiwaniach odrobiny szczęścia i miłości. O tęsknocie za dzieciństwem, o marzeniach i ucieczce w lepszy świat.

* * * Rzuciła się na łóżko. Noc była pogodna i prawie tak ciepła jak jej ciało - gorące i lepkie. W ciemności widziała kwadrat okna w kolorze ciemnego granatu, upstrzony niezliczonymi, połyskującymi gwiazdami, a na samej górze, prawie pośrodku, rąbek księżyca zaraz po nowiu, dolną jego część, jak hak podtrzymujący ramę okna. Cały pokój tonął w mroku, z którego wyłaniał się surrealistyczny obraz ze świata między jawą a snem: magiczne przedstawienie pulsujących gwiazd na granatowym tle, w ramie zawieszonej na srebrnym rąbku rzeczywistego księżyca.

* * * Ile to dni - Liczyła na palcach. - Już osiemnaście. Tak niewiele, a jak wszystko się odmieniło. Co mnie tak zmieniło Ile to razy powtarzali André i Nicole. Mówili: uciekaj, zmień swoje życie, odważ się, i radzili, choć sami z sobą nie mogli sobie poradzić. Nie docierało to do mnie Słuchałam ich, czytałam mądre książki, w których były wskazówki, ba, nawet gotowe scenariusze. Ale to za mało. Nie miałam odwagi, byłam bezwolna i robiłam to, co mi inni kazali.

* * * Te kilkanaście dni... Zobaczyłam prawdziwe kobiety - Marie i Sonię. Choć tyle lat znamy się z Sonią, dopiero teraz dostrzegłam, jaka jest naprawdę. Więcej mi okazała dobroci przez jeden dzień niż Lucienne i Sabine przez te wszystkie lata. Ale nie one mnie zmieniły. To Kim. Jutro rozmówię się z nim. Wszystko mu powiem. Jeśli mnie będzie chciał, to rzucę Bandol, dom, ich i pojadę z nim. A jeśli nie Co wtedy zrobię Rzucę wszystko i wyjadę do Paryża! Poproszę Marie, aby mnie tam zabrała

Książka "Powiedz mi dlaczego" - Włodzimierz Malczewski - oprawa miękka - Wydawnictwo Poligraf. Książka posiada 314 stron i została wydana w 2013 r. Cena 27.84 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Włodzimierz Malczewski - autor m.in.:
Produkty podobne:
Dlaczego dziecko gotuje się w mamałydze - pudełko audiobooku

Dlaczego dziecko gotuje się w mamałydze (3 CD)

Aglaja Veteranyi, Karolina Gruszka
Dlaczego mamo? - okładka książki

Dlaczego mamo?

Daria Skiba