pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Postępowanie w sprawach osobowych w policji
Tytuł książki:

Postępowanie w sprawach osobowych w policji

Dane szczegółowe:
Wydawca: Gaskor
Rok wyd.: 2010
Oprawa: miękka
Ilość stron: 488 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788392968498
ISBN: 978-83-9296-849-8
Data: 2010-12-13
Cena wydawcy: 129.00 złpozycja niedostępna
Produkty podobne:
okładka książki - Prawo wojskowe
Prawo wojskowe 83.41 zł pozycja dostępna!

Postępowanie w sprawach osobowych w policji - Wojciech Maciejko, Aneta Korcz-Maciejko - opis książki:

Postępowanie w sprawach osobowych w Policji to książka poświęcona problematyce całokształtu spraw służbowych (pracowniczych) i socjalnych funkcjonariuszy Policji, poczynając od aktu mianowania na policjanta, kończąc na zwolnieniu ze służby.
Publikacja omawia poszczególne kategorie spraw ze stosunku służbowego podlegające załatwieniu rozkazem personalnym. Wyodrębniono sprawy związane z nawiązaniem stosunku służbowego w Policji (m.in. sprawy mianowania na stanowiska służbowe i na stopień policyjny). Sprawy zmian stosunku służbowego objęły głównie ustalenie uposażenia wraz z przysługującymi dodatkami oraz nagrodą roczną, jak również sprawy przeniesień, delegacji i powierzenia obowiązków służbowych na innym stanowisku, a także sprawy opiniowania służbowego. Kluczowe znaczenie przypisano sprawom dotyczącym rozwiązania stosunku służbowego (zwolnienia ze służby) oraz przywrócenia zwolnionego policjanta do służby. Nie pominięto zagadnień statusu policjanta w stanie spoczynku oraz uprawnień wynikających ze świadectwa służby i opinii o służbie. W książce uwzględniono bogate orzecznictwo sądów administracyjnych, a także bibliografię z zakresu procedury w sprawach osobowych w Policji.
Opracowanie adresowane jest w szczególności do osób zajmujących się zawodowo rozpoznawaniem spraw personalnych w Policji, zatrudnionych w komórkach obsługi kadrowej. Może okazać się pomocne wszystkim policjantom, którzy są lub zamierzają być stronami postępowań administracyjnych w sprawach osobowych w pierwszej instancji oraz postępowań odwoławczych albo też dochodzą swoich praw w postępowaniach sądowoadministracyjnych, przed wojewódzkimi sądami administracyjnymi lub Naczelnym Sądem Administracyjnym.
Publikacja zawiera ponadto: 1. omówienie postępowania w sprawach opinii służbowych; 2. szczegółową analizę postępowania w sprawach zwolnienia ze służby w Policji, w tym: opis decyzji zwalniającej ze służby, jej wymogi procesowe i materialnoprawne, przedstawienie podstaw zwolnienia ze służby (obligatoryjnych, fakultatywnych oraz zgłoszenia wystąpienia ze służby w Policji); 3. opis postępowania w sprawach aktów i czynności po rozwiązaniu stosunku służbowego; 4. wybrane akty prawne regulujące omawiane zagadnienie.
Stan prawny: 15 listopada 2010 roku

Książka „Postępowanie w sprawach osobowych w policji” - oprawa miękka - Wydawnictwo Gaskor. Książka posiada 488 stron i została wydana w 2010 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce ""
Wojciech Maciejko, Aneta Korcz-Maciejko - autor m.in.:
Decyzje w sprawach świadczeń z - okładka książki
Decyzje w sprawach świadczeń z pomocy społecznej.... Katarzyna Dokukin, Wojciech Maciejko;