pokaz koszyk
tylko: autor tytuł  24h
»
»
»
Postępowanie przed wojewódzką komisją do spraw orzekania o zdarzeniach...
książka:

Postępowanie przed wojewódzką komisją do spraw orzekania o zdarzeniach medycznych. Komentarz do art. 67a-67o ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta. Seria: Krótkie Komentarze Becka

Dane szczegółowe:
Wydawca: C H Beck
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 188 s.
Wymiar: 120x190 mm
EAN: 9788325586225
ISBN: 978-83-2558-622-5
Data: 2016-09-21
Cena wydawcy: 149.00 złpozycja niedostępna

Postępowanie przed wojewódzką komisją do spraw orzekania o zdarzeniach medycznych. Komentarz do art. 67a-67o ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta. Seria: Krótkie Komentarze Becka - opis książki:

Niniejsza publikacja to kompleksowy komentarz do art. 67a-67o ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta.

Wskazane przepisy regulują pozasądowe postępowanie cywilne, które toczy się przed specjalnie powołanym organem quasi-sądowym, tj. wojewódzką komisją do spraw orzekania o zdarzeniach medycznych. Postępowanie to zostało wprowadzone do polskiego porządku prawnego mocą ustawy z 28.4.2011 r. o zmianie ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz. U. Nr 113, poz. 660), która weszła w życie z dniem 1.1.2012 r.

Postępowanie przed wojewódzką komisją do spraw orzekania o zdarzeniach medycznych zawiera nowe, konkurencyjne wobec dotychczasowych, zasady oraz tryb ustalania odszkodowania i zadośćuczynienia z tytułu szkody, która powstała u pacjenta w następstwie udzielania świadczenia zdrowotnego w szpitalu. Postępowanie przed wojewódzką komisją stanowi swoiste novum w polskim porządku prawnym i zyskuje coraz większą popularność wśród społeczeństwa jako alternatywny do postępowania sądowego sposób dochodzenia kompensacji szkody.

W niniejszej publikacji Autorzy omawiają m.in. następujące zagadnienia:

- zakres przedmiotowy,
- podmioty składające wniosek,
- wniosek,
- składy orzekające,
- członkowie komisji,
- wynagrodzenie,
- zwrot kosztów,
- cel postępowania,
- orzeczenie,
- zobowiązania ubezpieczyciela,
- umorzenie postępowania,
- skarga,
- oświadczenia,
- zastosowanie przepisów Kodeksu postępowania cywilnego.

Książka „Postępowanie przed wojewódzką komisją do spraw orzekania o zdarzeniach medycznych. Komentarz do art. 67a-67o ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta. Seria: Krótkie Komentarze Becka” - oprawa miękka - Wydawnictwo C H Beck.

Książka posiada 188 stron i została wydana w 2016 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Postępowanie przed wojewódzką komisją do spraw orzekania o zdarzeniach..."