pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Pomoc społeczna. Procedury i tryb przyznawania świadczeń
Tytuł książki:

Pomoc społeczna. Procedury i tryb przyznawania świadczeń

Autor książki:

Stanisław Nitecki

Dane szczegółowe:
Wydawca: Gaskor
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 500 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788393343140
ISBN: 978-83-9334-314-0
Data: 2011-12-16
pozycja niedostępna
Produkty podobne:
okładka książki - Przegląd Prawa Konstytucyjnego
Przegląd Prawa Konstytucyjnego 3/2015 39.10 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Przegląd Prawa Konstytucyjnego
Przegląd Prawa Konstytucyjnego 6/2015 39.10 zł pozycja dostępna!

Pomoc społeczna. Procedury i tryb przyznawania świadczeń - Stanisław Nitecki - opis książki:

Pomoc społeczna. Procedura i tryb przyznawania świadczeń to trzecie wydanie popularnej publikacji poświęconej zagadnieniom procedur przyznawania świadczeń socjalnych. Książka przedstawia procedury przyznawania świadczeń w ramach pomocy społecznej. Jest swoistym przewodnikiem po procesie wydawania decyzji administracyjnej (i innych form) o przyznaniu świadczenia od momentu złożenia wniosku aż do ostatecznej sądowej kontroli działań organów pomocy społecznej.

W trzecim wydaniu uwzględniono m.in.: - dokonane w 2011 r. nowelizacje: ustawy o pomocy społecznej oraz kodeksu postępowania administracyjnego, wprowadzających od 2012 r. nowe instytucje i rozwiązania; - kwestie dotyczące doręczeń, wezwań, protokołów oraz udostępniania akt, które pojawiają się w trakcie prowadzonego postępowania i wpływają na sytuację prawną strony postępowania administracyjnego; - inne procedury związane z przyznawaniem świadczeń - prowadzone przez wojewodę; a także pozostałe zmiany wprowadzone do ustaw związanych z przedmiotem zainteresowania.

Publikacja kierowana jest do pracowników organów pomocy społecznej, samorządowych kolegiów odwoławczych, sędziów sądów administracyjnych oraz sądów powszechnych - szczególnie wydziałów rodzinnych oraz prawników specjalizujących się w prawie socjalnym. Może być także przydatna dla osób ubiegających się o przyznanie świadczeń pomocy społecznej oraz studentów.

Książka „Pomoc społeczna. Procedury i tryb przyznawania świadczeń” - oprawa miękka - Wydawnictwo Gaskor. Książka posiada 500 stron i została wydana w 2012 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce ""
Stanisław Nitecki - autor m.in.:
Meritum. Pomoc społeczna. Wsparcie - okładka książki
Meritum. Pomoc społeczna. Wsparcie socjalne Renata Babińska-Górecka, Monika Lewandowicz-Machnikowska, Stanisław Nitecki, Anna Nowicka-Skóra;
Ustawa o wspieraniu rodziny i systemie - okładka książki
Ustawa o wspieraniu rodziny i systemie pieczy... Stanisław Nitecki, Aleksandra Wilk;