pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
okładka książki - Skarby sztuki
Skarby sztuki 39.92 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Impresjonizm Polski
Impresjonizm Polski 27.22 zł pozycja dostępna!
książka:

Polski Street Art

Dane szczegółowe:
Wydawca: Carta Blanca
Rok wyd.: 2012
Oprawa: twarda
Ilość stron: 376 s.
Wymiar: 280x240 mm
EAN: 9788377051993
ISBN: 978-83-7705-199-3
Data: 2012-06-25
pozycja niedostępna

Polski Street Art - Elżbieta Dymna, Marcin Rutkiewicz - opis książki:

Polski street art to nowa odsłona doskonałego albumu, który w 2010 r. wywołał zamieszanie na rynku i w mediach. Jego pierwsze wydanie praktycznie sprzedało się na pniu. Publikacja zdobyła nie tylko ogromne uznanie dziennikarzy i czytelników, ale także Nagrodę Pióro Fredry 2010.

Ten pionierski na polskim rynku wydawniczym album prezentuje najważniejszych i najciekawszych twórców street artu - poczynając od nielegalnych działań Krika, przez zaangażowaną społecznie i politycznie twórczość grupy 3fala i Petera Fussa, aż po powstające pod egidą państwowych muzeów i szacownych galerii sztuki realizacje Trutha, grup Twożywo i Massmix.

Fotografi e zamieszczone w albumie są bardzo różnorodne, tak jak prezentowana twórczość. Towarzyszące im teksty przedstawiają genezę i historię street artu w Polsce, a także analizują charakterystyczne cechy rodzimej odmiany. Prezentacjom prac towarzyszą krótkie notatki o każdym z artystów, równie ciekawe, jak same zdjęcia.

Autorzy publikacji, Elżbieta Dymna i Marcin Rutkiewicz, są założycielami Fundacji Sztuki Zewnętrznej, która dokumentuje i promuje obecność sztuki w przestrzeni publicznej. Są także uważnymi obserwatorami zjawisk zachodzących w tej przestrzeni. Ich poprzedni album, Polski outdoor, poświęcony skali dewastacji krajobrazu naszego kraju przez reklamę, został nagrodzony tytułem Najlepszej Książki Jesieni 2009 przez Bibliotekę Raczyńskich w Poznaniu.

Książka „Polski Street Art” - oprawa twarda - Wydawnictwo Carta Blanca.

Książka posiada 376 stron i została wydana w 2012 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Polski Street Art"