pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Książki »
»
Polska na tle historycznych podziałów przestrzeni europejskiej oraz...
książka:

Polska na tle historycznych podziałów przestrzeni europejskiej oraz współczesnych przemian gospodarczych, społecznych i politycznych

Dane szczegółowe:
Wydawca: Scholar
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 514 s.
Wymiar: 148x210 mm
EAN: 9788373837386
ISBN: 978-83-7383-738-6
Data: 2015-05-20
41.61  49.35  7.74 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Polska na tle historycznych podziałów przestrzeni europejskiej oraz współczesnych przemian gospodarczych, społecznych i politycznych - Janusz T. Hryniewicz - opis książki:

W demonstrowanej książce Janusz Hryniewicz pogłębia i konkretyzuje analizy zawarte w swej wcześniejszej pracy Polityczny i kulturowy kontekst rozwoju gospodarczego (Wydawnictwo Naukowe Scholar, Warszawa 2004), której publikacja odbiła się znacznym echem w środowisku socjologów, ekonomistów i historyków. W szczególności uznanie zdobyła jego teza o trwałości kultury folwarcznej w Polsce i jej negatywnych konsekwencjach dla rozwoju gospodarczego kraju.

W prezentowanym dziele pojawia się też wiele nowych pytań. Najważniejsze z nich dotyczą dynamiki integracji europejskiej i kształtowania się europejskiej polityki przemysłowej, szans budowy gospodarki opartej na wiedzy, konsekwencji postępu procesów globalizacji dla Polski i innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Autor sporo miejsca poświęca też dyskusji problemu związków między systemem politycznym a rozwojem gospodarczym. Wreszcie - i to jest novum tego typu analiz - stawia pytania o wpływ polityki praw człowieka i wielokulturowości na funkcjonowanie współczesnych społeczeństw i państw.

Można mieć krytyczny stosunek do niektórych tez dzieła Hryniewicza i sposobu ich uzasadnienia, ale pisze on o sprawach bardzo ważnych i są to myśli wielce inspirujące.

Prof. dr hab. Janusz Hryniewicz jest socjologiem, od 1992 r. pracuje w Centrum Studiów Regionalnych i Lokalnych Uniwersytetu Warszawskiego (EUROREG), autor licznych artykułów i książek z zakresu stratyfikacji społecznej, socjologii ekonomicznej, rozwoju regionalnego i lokalnego, politologii i zarządzania.

Książka „Polska na tle historycznych podziałów przestrzeni europejskiej oraz współczesnych przemian gospodarczych, społecznych i politycznych” - oprawa miękka - Wydawnictwo Scholar.

Książka posiada 514 stron i została wydana w 2015 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Polska na tle historycznych podziałów przestrzeni europejskiej oraz..."
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Historia dyplomacji publicznej - okładka książki
Historia dyplomacji publicznej Beata Ociepka (red.)
Produkty podobne:
Gospodarka Polski 1990-2011. Tom - okładka książki
Gospodarka Polski 1990-2011. Tom 3 Michał G. Woźniak (red.)
Uwarunkowania rozwoju społeczno-gospodarczego - okładka książki
Uwarunkowania rozwoju społeczno-gospodarczego... Adam P. Balcerzak, Dorota Górecka (red.)