pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
O rozumie i wartościach - okładka książki
O rozumie i wartościach pozycja dostępna
»
»
»
Polityka wojowników. Dlaczego przywództwo potrzebuje pogańskich wartości
»
»
książka:

Polityka wojowników. Dlaczego przywództwo potrzebuje pogańskich wartości

Dane szczegółowe:
Wydawca: Sprawy Polityczne
Rok wyd.: 2008
Oprawa: miękka
Ilość stron: 236 s.
Wymiar: 130x200 mm
EAN: 9788361384045
ISBN: 978-83-6138-404-5
Data: 2009-01-13
Cena wydawcy: 45.00 złpozycja niedostępna

Polityka wojowników. Dlaczego przywództwo potrzebuje pogańskich wartości - Robert D. Kaplan - opis książki:

Polityka wojowników... jest nietypową książką w dorobku Roberta D. Kaplana. Jak pisze autor: Nigdy nie byłem wykładowca na uniwersytecie, nie byłem zatrudniony etatowo w zespole doradców ani też nie pełniłem funkcji w służbie panstwowej. Tadnym z tych cennych doswiadczeń nie dysponuje. Prezentowana przeze mnie perspektywa opiera się na wykształceniu innego typu: jest to ćwierć wieku pracy głównie w charakterze zagranicznego reportera. Wstrzas zwiazany z ogladaniem na własne oczy wojen, wstrzasów politycznych i biedy Trzeciego Swiata sprawił, że sięgnąłem po klasyczne pozycje z zakresu filozofii i polityki z nadzieją, że znajdę tam wytłumaczenie przerażajacych widoków, jakie miałem przed oczami. Najbardziej zainteresowały mnie ksiażki, które w ten czy inny sposób pomogły mi zrozumieć moje własne doswiadczenia. Siedem lat spedzonych w Grecji oraz podróże po Sycylii i Tunezji zaowocowały bliskim kontaktem z Wojna peloponeska Tukidydesa i Wojna z Hannibalem Liwiusza. Te ksiażki dały mi swieży punkt widzenia na moje.

Robert D. Kaplan jest korespondentem The Atlantic Monthly i autorem wielu bestsellerowych ksiązek politycznych i podróżniczych, m.in. Balkan Ghost, The Ends of the Earth, The Coming Anarchy i Estward to Tartary.

Książka „Polityka wojowników. Dlaczego przywództwo potrzebuje pogańskich wartości” - oprawa miękka - Wydawnictwo Sprawy Polityczne.

Książka posiada 236 stron i została wydana w 2008 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Polityka wojowników. Dlaczego przywództwo potrzebuje pogańskich wartości"
Robert D. Kaplan - autor m.in.: