pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
podręcznik:

Podstawy chemii nieorganicznej. Tom 1

Dane szczegółowe:
Wydawca: Naukowe PWN
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 546 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788301162818
ISBN: 978-83-0116-281-8
Data: 2012-11-20
52.72  59.00  6.28 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Podstawy chemii nieorganicznej. Tom 1 - Adam Bielański - opis książki:

Kolejne, zmienione wydanie bardzo popularnego podręcznika chemii nieorganicznej, przeznaczonego dla studentów uniwersytetów i politechnik oraz wyższych szkół pedagogicznych.

W książce omówiono fizykochemiczne podstawy chemii nieorganicznej oraz poszczególne grupy pierwiastków i ich związki w powiązaniu z układem okresowym.

Uwzględniając postęp nauki w ostatnich latach, autor uaktualnił i uzupełnił podstawowe wiadomości z zakresu chemii nieorganicznej, dostosował też nomenklaturę związków do obecnie obowiązujących norm IUPAC oraz zweryfikował dane fizyczne i fizykochemiczne.

Dla wygody czytelników w tej edycji książka została podzielona na dwie części. Pierwsza zawiera obszerne wprowadzenie do chemii nieorganicznej, często określone mianem chemii ogólnej, druga zaś szczegółowe omówienie poszczególnych grup układu okresowego pierwiastków.

W obecnym wydaniu na uwagę zasługuje: - nowe działy dotyczące pierwiastków chemicznych w skorupie ziemskiej i w kosmosie - omówienie metody zol-żel w syntezie nieorganicznej - wiadomości o elektroujemności - aktualizacja zagadnień dotyczących węglowców i aktynowców

Książka „Podstawy chemii nieorganicznej. Tom 1” - oprawa miękka - Wydawnictwo Naukowe PWN.

Książka posiada 546 stron i została wydana w 2012 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Podstawy chemii nieorganicznej. Tom 1"
Adam Bielański - autor m.in.:
Produkty podobne: