pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
Księgarnia »
Książki »
»
Podróż z Aniołem Stróżem. Wybór wierszy
książka:

Podróż z Aniołem Stróżem. Wybór wierszy

Dane szczegółowe:
Wydawca: Bernardinum
Rok wyd.: 2015
Oprawa: twarda
Ilość stron: 104 s.
Wymiar: 130x200 mm
EAN: 9788378236498
ISBN: 978-83-7823-649-8
Data: 2015-11-09
20.62  30.00  9.38 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Podróż z Aniołem Stróżem. Wybór wierszy - Krzysztof Cezary Buszman - opis książki:

Rekomendując wiersze Krzysztofa Cezarego Buszmana przychodzi mi na myśl poezja międzywojenna, rymowana a jednak zapowiadająca XXI wiek. Inwokacje "Modlę się Boże do Ciebie", "Pójdę za zdmuchniętym płomieniem" świadczą o wrażliwości wiary i pragnieniu tego co było, a co jest niezmienne. Wydaje się jakby Buszman był prekursorem Herberta albo kontynuatorem Różewicza. To ważny głos polskiej poezji.

Ignacy Gogolewski
Krzysztof Cezary Buszman urodził się 17 lipca 1967 roku w Gdańsku. Poeta, autor piosenek, fotografik i podróżnik z zamiłowania. Dzieciństwo i młodość spędził w Gdyni .W 1997 roku poeta wyjechał do Wielkiej Brytanii, gdzie trzy lata później w Londynie powołał do życia Agencję Promocji Kultury Polskiej. W 2001 roku autor został przyjęty do Union of Polish Writers Abroad - Związku Pisarzy Polskich na Obczyźnie z siedzibą w Londynie, by już w następnym roku zasiąść w jego zarządzie. Po wieczorach autorskich K. C. Buszmana w Londynie pojawiło się szereg znakomitych recenzji z których przytaczamy jedną:
"Przed laty tworzyli na emigracji Kazimierz Wierzyński i Marian Hemar. Po latach pustka po nich została wypełniona". (Dziennik Polski, Londyn 29.11.2002 rok, Z. Dąbrowski). Jego twórczość zyskała duże uznanie zarówno polonijnych elit intelektualnych, jak i szerokiego grona miłośników poezji, a wiersze poety ukazywały się cyklicznie w Coolturze - Tygodniku Polskim w UK. W 2001 roku przed poetą otworzyły również przychylne podwoje Association Polonaise des Auteurs, Journalistes et Traducteurs en Europe - Polskie Stowarzyszenie Autorów, Dziennikarzy i Tłumaczy w Europie z siedzibą w Paryżu. W 2002 roku poeta został przyjęty do Stowarzyszenia Autorów ZAIKS. W 2005 roku autor niniejszego zbioru wrócił do kraju, gdzie wkrótce wstąpił do Stowarzyszenia Autorów Polskich. Twórczość poety przybliżył Polakom wybitny aktor Krzysztof Kolberger, który na XI Elbląskich Nocach Teatru i Poezji poprowadził koncert z okazji 40-tych urodzin poety. Honorowy Patronat nad tym wydarzeniem objął ostatni Prezydent RP na uchodźstwie - Ryszard Kaczorowski.

W październiku 2014 ukazała się płyta "Stare Powązki - strofy o przemijaniu", na której wiersze poety mówi kilkunastu wybitnych aktorów. Krążek ten jest cegiełką na rzecz ratowania zabytków najstarszej nekropoliiw Polsce. K. C. Buszman jest również autorem Hymnu Kanonizacyjnego dla Jana Pawła II "Santo Subito"w wyk. Alicji Węgorzewskiej z muz. Bogdana Kierejszy. Poeta ma za sobą szereg budujących spotkań autorskichw parafiach na terenie całego kraju m.in. W Katedrze Płockiej, w Bazylice Lubelskiej, oraz w parafii św. Boremeusza na Starych Powązkach. Twórczość K. C. Buszmana, stała się przedmiotem prac maturalnych i dyplomowych.

Książka „Podróż z Aniołem Stróżem. Wybór wierszy” - oprawa twarda - Wydawnictwo Bernardinum.

Książka posiada 104 stron i została wydana w 2015 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Podróż z Aniołem Stróżem. Wybór wierszy"
Produkty podobne:
Wybór poezji - okładka książki
Wybór poezji Edward Jurewicz
Poezje - okładka książki
Poezje Tadeusz Gajcy
Stróża. Wiersze ze światła - okładka książki
Stróża. Wiersze ze światła Krzysztof Lisowski