pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
okładka książki - Angielsko-polski słownik informatyczny
Angielsko-polski słownik informatyczny 35.30 zł pozycja dostępna!
Księgarnia »
Książki »
»
Podręczny słownik handlu zagranicznego angielsko-polski / Podręczny...
książka:

Podręczny słownik handlu zagranicznego angielsko-polski / Podręczny słownik handlu zagranicznego polsko-angielski

Dane szczegółowe:
Producent: Dr Lex
Rok wyd.: 2009
Oprawa: twarda
Ilość stron: 638 s.
EAN: 2411328018888
Data: 2009-11-10
Cena wydawcy: 156.45 złpozycja niedostępna

Podręczny słownik handlu zagranicznego angielsko-polski / Podręczny słownik handlu zagranicznego polsko-angielski - opis książki:

"Podręczny słownik handlu zagranicznego angielsko-polski/Podręczny słownik handlu zagranicznego polsko-angielski" Każdy ze słowników składa się z 45 tysięcy haseł i przychodzi z pomocą tym wszystkim, którzy w swojej pracy zawodowej zajmują się handlem zagranicznym i posługują się językiem angielskim. Autorzy, korzystając z własnych doświadczeń zawodowych, dokonując wyboru haseł położyli szczególny nacisk na te hasła i związki frazeologiczne, które najczęściej występują podczas realizacji transakcji handlu zagranicznego. Słownik zawiera ponad 1700 nazw klauzul występujących w różnych umowach wykorzystywanych w handlu zagranicznym, około 500 terminów związanych z konteneryzacją i szereg wysokospecjalistycznych określeń niewystępujących w tego typu publikacjach między innymi z zakresu: organizacji i techniki handlu zagranicznego, prawa, transportu międzynarodowego, spedycji, ubezpieczeń w handlu zagranicznym, zwyczajów w handlu zagranicznym, rozliczeń międzynarodowych itd.
Słownik nie obejmuje haseł historycznych i naukowych. Przetłumaczenie szeregu nazw i terminów było przedsięwzięciem niełatwym, ponieważ terminologia, którą posługuje się praktyka handlu zagranicznego kształtowała się przez wiele dziesięcioleci w różnych częściach świata, dlatego też interpretacja poszczególnych terminów nie jest identyczna.
Pozycja jest niezbędna dla wszyskich osób uczestnicząch w realizacji transakcji handlu zagranicznego, czyli podmiotów dokonujących importu i/lub eksportu towarów, spedytorów, przewoźników, bankowców, tłumaczy, prawników, agentom celnym, studentów, pracowników naukowym itp.

Książka „Podręczny słownik handlu zagranicznego angielsko-polski / Podręczny słownik handlu zagranicznego polsko-angielski” - oprawa twarda - Wydawnictwo Dr Lex.

Książka posiada 638 stron i została wydana w 2009 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Podręczny słownik handlu zagranicznego angielsko-polski / Podręczny..."