pokaz koszyk
tylko: autor tytuł  24h
»
»
»
Podatek VAT w jednostkach sektora finansów publicznych (z suplementem...
książka:

Podatek VAT w jednostkach sektora finansów publicznych (z suplementem elektronicznym)

Dane szczegółowe:
Wydawca: Ośrodek Doradztwa i Doskonalenia Kadr
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 280 s.
Wymiar: 165x234 mm
EAN: 9788378043034
ISBN: 978-83-7804-303-4
Data: 2016-05-16
pozycja niedostępna

Podatek VAT w jednostkach sektora finansów publicznych (z suplementem elektronicznym) - Grzegorz Tomala, Marcin Szymankiewicz - opis książki:

Publikacja niezbędna dla każdego księgowego jednostki budżetowej - uwzględnia ważne zmiany w rozliczeniach VAT obowiązujące od 2016 r.

W poradniku omówiono najważniejsze zagadnienia związane z opodatkowaniem podatkiem od towarów i usług, jego rozliczeniem i dokumentowaniem w jednostkach sektora finansów publicznych. Zaprezentowano podmioty należące do sektora finansów publicznych, wskazując na główne problemy w zakresie opodatkowania ich podatkiem VAT.

Ponadto w publikacji omówiono ogólne zagadnienia dotyczące tego podatku, m.in. szereg ważnych i trudnych regulacji obowiązujących od 2016 r., w tym :
- centralizację rozliczeń VAT w jednostkach samorządu terytorialnego - skutki orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) z dnia 29 września 2015 r.,
- ustalanie pre-współczynnika i zasady jego stosowania przy rozliczaniu podatku VAT,
- import usług (z uwagi na specyficzne unormowania dotyczące tej czynności),
- ustalenie proporcji dla odliczania podatku naliczonego,
- zasady wystawiania faktur (w tym faktur uproszczonych),
- ewidencja za pomocą kas fiskalnych.

W komentarzu przywołano najnowsze interpretacje organów podatkowych i orzecznictwo sądowe, a omawiane zagadnienia zilustrowano praktycznymi przykładami.

Do książki dołączono suplement elektroniczny zawierający ujednolicone teksty ustawy o VAT oraz przepisów wykonawczych, a także teksty wybranych dyrektyw unijnych (plik suplementu do pobrania przez internet, szczegółowa instrukcja zamieszczona jest w książce).

Książka „Podatek VAT w jednostkach sektora finansów publicznych (z suplementem elektronicznym)” - oprawa miękka - Wydawnictwo Ośrodek Doradztwa i Doskonalenia Kadr.

Książka posiada 280 stron i została wydana w 2016 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Podatek VAT w jednostkach sektora finansów publicznych (z suplementem..."
Grzegorz Tomala, Marcin Szymankiewicz - autor m.in.: