pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Pisarz naiwny i sentymentalny
Tytuł książki:

Pisarz naiwny i sentymentalny

Autor książki:

Orhan Pamuk

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Literackie, WL
Rok wyd.: 2012
Oprawa: twarda
Ilość stron: 180 s.
Wymiar: 150x210 mm
EAN: 9788308049716
ISBN: 978-83-0804-971-6
Data: 2012-10-12
26.57  36.90  10.33 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 7 dni
Czym jest powieść Co łączy literaturę z muzeum Ile Pamuka jest w Pamuku, czyli jaka jest zawartość materiału autobiograficznego w powieściach Noblisty Wychodząc od rozróżnienia na pisarzy oraz czytelników naiwnych i sentymentalnych - ci pierwsi angażują się w tekst, dają się mu porwać i uwieść; ci drudzy traktują go refleksyjnie, analizują, porównują, poszukują ukrytych znaczeń - Orhan Pamuk zastanawia się nad istotą aktu pisania i czytania, sztuką interpretacji oraz istotą gatunku powieściowego. By znaleźć odpowiedź, dokonuje autorskiej analizy własnych powieści, a także sięga po dzieła klasyków - Flauberta, Balzaka, Dostojewskiego, Tołstoja, Manna, Prousta, Joycea, Woolf, Borgesa i Calvino.

Eseje składające się na książkę są zapisem wykładów wygłoszonych przez Orhana Pamuka w 2009 roku na Uniwersytecie Harvarda.

"Chciałem opowiedzieć o swojej pisarskiej podróży, o postojach, które robiłem w drodze, o tym, czego nauczyły mnie sztuka i forma powieści, o narzucanych przez nie ograniczeniach, o walce z tymi ograniczeniami i przywiązaniu do nich. Chciałem jednocześnie, aby te wykłady były raczej rodzajem eseju lub medytacji na temat sztuki powieści niż podróżą w prywatną przeszłość albo rozważaniem nad ewolucją mojego pisarstwa. ( ) Zależało mi jednak przede wszystkim na tym, by przyjrzeć się oddziaływaniu powieści na czytelników oraz temu, jak pracują pisarze i w jaki sposób konstruują swoje książki. Moje doświadczenia jako czytelnika i twórcy powieści nie dają się rozdzielić".

Książka "Pisarz naiwny i sentymentalny" - Orhan Pamuk - oprawa twarda - Wydawnictwo Literackie, WL. Książka posiada 180 stron i została wydana w 2012 r. Cena 26.57 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Orhan Pamuk - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Inne kolory - okładka książki

Inne kolory

Orhan Pamuk
Kronos - okładka książki

Kronos

Witold Gombrowicz
Boniecki. Rozmowy o życiu - okładka książki

Boniecki. Rozmowy o życiu

ks. Adam Boniecki, Anna Goc
Produkty podobne:
Skrzywdzeni i poniżeni - okładka książki

Skrzywdzeni i poniżeni

Fiodor Dostojewski
Trzy pstre tygrysy - okładka książki

Trzy pstre tygrysy

Guillermo Cabrera Infante
My trzy i on - okładka książki

My trzy i on

Wiesława Kocyba-Kamińska
Inne kolory - okładka książki

Inne kolory

Orhan Pamuk
Pąk szkarłatnej róży - okładka książki

Pąk szkarłatnej róży

Tadeusz Sałek