pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Pierwsza Pielgrzymka Ojca Świętego Jana Pawła II do Ojczyzny

Autor książki:

Marek Balon

Dane szczegółowe:
Wydawca: Rafael
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 88 s.
Wymiar: 135x200 mm
EAN: 9788366250307
ISBN: 978-83-6625-030-7
Data: 2019-05-06
7.38 
Ostatni egzemplarz! pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

I Pielgrzymka
Wydarzenie bez precedensu - pierwsza wizyta papieża Polaka w uciemiężonej systemem komunistycznej Ojczyźnie, czas, gdy bez przymusu cały naród zjednoczył się wokół osoby Ojca Świętego.

Autor, korzystając z historycznych dokumentów, wnikliwie odtworzył przygotowania do pielgrzymki dyskredytujące działania władz komunistycznych, przebieg wizyty Jana Pawła II w rodzinnym kraju i zapis nastrojów panujących w polskim społeczeństwie.

Publikacja, wpisująca się w rocznicę pierwszej pielgrzymki papieskiej do kraju, dla starszego pokolenia stanie się wzruszającym przypomnieniem podniosłych chwil jednoczących Polaków, a dla młodych ludzi wspaniałą lekcją historii i świadectwem wydarzenia, które ukształtowało ich dzisiejszą rzeczywistość. Całości dopełniają poruszające, historyczne fotografie. Przeżyjmy to jeszcze raz, dbając, by nauczanie św. Jana Pawła II nigdy nie zostało zapomniane.

Papież odbył triumfalny przejazd przez Polskę, zdobył serca Polaków, także tych nieidentyfikujących się z Kościołem katolickim. Naród polski zdał egzamin.

Sukces papieskiej wizyty w Polsce przerósł najśmielsze oczekiwania nawet najbliższych współpracowników Jana Pawła II. Poruszony i pozytywnie zaskoczony efektami pielgrzymki był między innymi osobisty sekretarz papieża ks. Stanisław Dziwisz, który po latach tak wspominał tamte niezwykłe chwile: "Niezapomniane przeżycie! Odnosiłem wrażenie, że działo się coś, czego nie byliśmy w stanie pojąć naszym rozumem". (fragment książki)

Książka "Pierwsza Pielgrzymka Ojca Świętego Jana Pawła II do Ojczyzny" - Marek Balon - oprawa miękka - Wydawnictwo Rafael. Książka posiada 88 stron i została wydana w 2019 r. Cena 7.38 zł. Zapraszamy na zakupy!