pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Piękne bajki dla kochanych dzieci

Autor książki:

Tamara Michałowska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Siedmioróg
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 84 s.
Wymiar: 210x210 mm
EAN: 9788377912119
ISBN: 978-83-7791-211-9
Data: 2014-05-19
pozycja niedostępna

Opis książki:

Ta niezwykła książka ma w sobie coś więcej niż tylko to, co dzieci lubią najbardziej. Ma w sobie także to, co rodzice lubią najbardziej. Rodzice na równi z dziećmi wzruszą się, czytając historię trutnia Tymka i jego kochanej mamusi, uśmieją z perypetii miłosnych misia Pluszaka i pięknej lalki Klary oraz zadziwią mądrością gospodarza Pimpusia czy nadgorliwością Papy Koguta. Zapewne też z uwagą prześledzą emocjonującą przygodę Janka w krainie króla jagodowego rodu, historię ambitnej żółwicy Klementyny, która nie została celebrytką,lub przemianę stracha na wróble w dobrego stróża myszek i ptaków.

Utwory są krótkie, podane w klasycznej, dobrze wszystkim znanej i powszechnie lubianej formie. Zawierają ciekawe i bardzo aktualne historie z zaskakującymi zakończeniami. Jasne przesłania moralne skłonią zarówno małych, jak i dużych czytelników do wielu cennych przemyśleń.

Książka "Piękne bajki dla kochanych dzieci" - Tamara Michałowska - oprawa miękka - Wydawnictwo Siedmioróg. Książka posiada 84 stron i została wydana w 2014 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Ocena: 5 (z 1 ocen)
kolorkolorkolorkolorkolor

Opinie/recenzje:

Autor: dobrerecenzje; Ocena: 5 pkt.; Data: 2016-10-12
Czy Wasze dzieci uwielbiają bajki na dobranoc? Zasypiają przy pięknych baśniach, które wprowadzają je w świat kolorowych i szczęśliwych snów? A może czekają aż bajka się skończy i dopiero wtedy spokojne, że dowiedziały się jakie jest zakończenie mogą udać się w objęcia morfeusza?
Jeżeli chociaż na jedno z tych pytań, Twoja odpowiedź była twierdząca, to zdecydowanie musicie czytać dalej.
„Piękne bajki dla kochanych dzieci”, to przede wszystkim wspaniałe opowiadania, niedługie, które wprowadzają dziecko w magiczny świat zabawek, zwierząt, czy nawet pszczół. A gdyby tego było mało, to z każdej opowieści możemy wyciągnąć jakiś morał, o którym możemy porozmawiać z naszym dzieckiem i szczerze powiedziawszy, to zamiast spać, dzieci pewnie będą rozmawiać. Niektóre z bajek są zabawne a inne uczą poprzez świetne opowieści. Wprowadzają nasze dzieci w świat społeczeństwa dzięki zapoznaniu ich z ze światem zwierząt hodowlanych i dzięki temu, że na ich przykładzie zobaczyć można, że wcale wszyscy nie muszą być tacy sami, wręcz przeciwnie, to dobrze, że jesteśmy różni bo wypełniamy inne zadania.
To tutaj znajdziecie również bajkę o misiu, który zakochał się nieszczęśliwie w lalce i wszelkimi sposobami próbował ją zaskoczyć. A jak się skończyło?
Będziecie mogli również poznać, chociaż troszeczkę, świat pszczółek i na podstawie ich zachowania przenieść niektóre momenty do naszego – ludzkiego świata.
Jak wszyscy dobrze wiemy, dzieci powinny słuchać bajek, a gdy już trochę podrosną powinny czytać same. Bajki niesamowicie kształtują ich wyobraźnię, wzbogacają słownictwo, a przede wszystkim poprzez morały zawarte w mądrych bajeczkach, mogą nabywać doświadczenia i uczyć się jak zachowywać się w danych momentach.
Dodam jeszcze, że ilustracje zadziwiają swoją prostotą, kolorami, ale przede wszystkim tym, że tak niesamowicie oddają realia, iż na chwilę musimy zatrzymać się przy samych obrazkach, a dopiero później kontynuować czytanie.
skomentuj opinię/recenzję [+]