pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Abc zbrodni Agaty Christine/Godzina zero. PAKIET

Autor książki:

Agata Christie, John Curran

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Dolnośląskie
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 584 s.
Wymiar: 150x230 mm
EAN: 9788327150769
ISBN: 978-83-2715-076-9
Data: 2021-03-01
Cena wydawcy: 32.58 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Trójkąt miłosny wydaje się zbyt banalnym motywem, by zabić lady Tresillian. Przypadek czy wyrafinowany plan? Trzeba odgadnąć, co łączy gości ofiary. Kryminologia bywa równie fascynującym, co niebezpiecznym hobby. Inspektor Battle wie, że w Gnieździe Mew pachnie prochem, bo ktoś prowokuje wydarzenia na długo przed godziną zero !
Mistrzowska teoria zbrodni i kompletny profil psychologiczny zabójcy na długo przed laboratorium CSI z Nowego Jorku i Miami!
Gdzie kryje się źródło sukcesu Agaty Christie? Odpowiedzi szuka John Curran, analizując odnalezione niedawno Notatniki pisarki i próbując odkryć alfabet, którego używała do konstruowania swoich powieści. Curran omawia sześć dekad pisarskiej kariery Królowej Kryminału i przytacza nieznane dotychczas teksty wyszperane w jej archiwum. Na pod-stawie ponad dwudziestu kryminałów śledzimy ewolucję warsztatu Christie od debiutu w latach dwudziestych po swingujące lata sześćdziesiąte i później siedemdziesiąte, czyli zmierzch kariery. Publikację kończy analiza najpóźniejszego z Notatników. Pisarka zawar-ła w nim pomysł na kolejną książkę - tego pomysłu nie zdążyła już rozwinąć.

Książka "Abc zbrodni Agaty Christine/Godzina zero. PAKIET" - Agata Christie, John Curran - oprawa miękka - Wydawnictwo Dolnośląskie. Książka posiada 584 stron i została wydana w 2021 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]