pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Padaczka i inne zaburzenia napadowe u dzieci
Tytuł książki:

Padaczka i inne zaburzenia napadowe u dzieci

Autor książki:

Dorota Dunin-Wasowicz

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Medical Tribune Polska
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 128 s.
Wymiar: 120x190 mm
EAN: 9788362597819
ISBN: 978-83-6259-781-9
Data: 2013-07-30
pozycja niedostępna
Produkty podobne:
okładka książki - Leczenie w neurologii. Kompendium
Leczenie w neurologii. Kompendium 64.19 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Padaczka u kobiet
Padaczka u kobiet 65.00 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Padaczka. Etiologia
Padaczka. Etiologia 81.71 zł pozycja dostępna!
Książka poświęcona problemom padaczki i innych niepadaczkowych zaburzeń napadowych została przygotowana przez zespół neurologów dziecięcych, którzy są także pediatrami. Ma na celu przybliżenie pediatrom i lekarzom rodzinnym zagadnień związanych z najczęstszą chorobą neurologiczną wieku dziecięcego, jaką jest padaczka.

Oczywiście to neurolodzy dziecięcy diagnozują i leczą padaczkę, ale podstawowe wiadomości o tego typu zaburzeniach są istotne w praktyce klinicznej pediatrów i lekarzy rodzinnych. Szczególnie ważna jest diagnostyka różnicowa zaburzeń napadowych, bo pozwala lekarzowi pierwszego kontaktu na właściwe rozpoznanie i trafne skierowanie chorego do specjalisty. Pediatrzy i lekarze rodzinni powinni znać najważniejsze typy napadów padaczkowych i zespoły padaczkowe i oczywiście orientować się w działaniach leków przeciwpadaczkowych, które często wypisują na zlecenie neurologów dziecięcych. W tym aspekcie ogromne znaczenie ma znajomość działań niepożądanych leków przeciwpadaczkowych. Z praktycznego punktu widzenia istotna jest też jak najszersza znajomość diagnostyki elektroencefalograficznej i zasad kierowania na badania EEG oraz przygotowania dzieci i rodziców do takich badań.

W niniejszym opracowaniu zostały zawarte podstawowe informacje na temat padaczki i innych zaburzeń napadowych, a także najnowsze wiadomości dotyczące między innymi klasyfikacji padaczki, genetyki, metod diagnostycznych i nowych sposobów terapii, które mogą zainteresować również neurologów dziecięcych. Istotne są też aspekty psychologiczne i socjologiczne padaczki rzutujące na sytuację chorych i ich rodzin.

Publikacja przeznaczona jest przede wszystkim dla pediatrów i lekarzy rodzinnych, ale może okazać się przydatna także studentom medycyny, którzy interesują się zagadnieniami neurologii wieku rozwojowego. Mam również nadzieję, że Czytelnicy, których zainteresują przedstawione problemy epileptologii dziecięcej, sięgną po inne opracowania z tego zakresu.

Książka "Padaczka i inne zaburzenia napadowe u dzieci" - Dorota Dunin-Wasowicz (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Medical Tribune Polska. Książka posiada 128 stron i została wydana w 2013 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]