pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Otwarcie testamentu w prawie rzymskim
Książki »
Tytuł książki:

Otwarcie testamentu w prawie rzymskim

Autor książki:

Sławomir P. Kursa

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 150 s.
Wymiar: 150x210 mm
EAN: 9788323345794
ISBN: 978-83-2334-579-4
Data: 2019-03-27
37.11 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Otwarcie testamentu jest jednym z mniej zbadanych zagadnień rzymskiego prawa prywatnego, co uzasadnia podjęcie badań w tym obszarze. Nie ma osobnej monografii (zwłaszcza w języku polskim), która obejmowałaby powyższą problematykę całościowo, w aspekcie nie tylko prawa klasycznego, ale także zmian dokonanych w tym zakresie przez Justyniana. [] Wybór tematu należy uznać za trafny i naukowo uzasadniony. Tym bardziej że jest to kwestia istotna, również współcześnie, w dobie postępu technologicznego i wszechobecnej informatyzacji, wskazuje się na konieczność zachowania bezpieczeństwa obrotu w sferze następstwa mortis causa.
Książka [] zawiera szczegółowe rozważania odnośnie do ewolucji tytułowego zagadnienia w różnych okresach rozwoju prawa rzymskiego. Przynosi między innymi odpowiedź na pytania, co ze spuścizny prawa klasycznego i poklasycznego w przedmiocie otwarcia testamentu zachowano w prawie justyniańskim oraz jakie nowości w tym zakresie wprowadził Justynian.

Książka "Otwarcie testamentu w prawie rzymskim" - Sławomir P. Kursa - oprawa twarda - Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego. Książka posiada 150 stron i została wydana w 2019 r. Cena 37.11 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne: