pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Ósme życie. Tom 1

Autor książki:

Nino Haratischwili

Dane szczegółowe:
Wydawca: Otwarte
Rok wyd.: 2016
Oprawa: twarda
Ilość stron: 608 s.
Wymiar: 211x144 mm
EAN: 9788375153927
ISBN: 978-83-7515-392-7
Data: 2016-05-18
Cena wydawcy: 44.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Przejmująca epicka opowieść rozgrywająca się na tle zmieniającej się Europy XX wieku.

Początek XX wieku. Mroźna zima. Na świat przychodzi Stazja, córka najsłynniejszego w carskiej Rosji gruzińskiego wytwórcy czekolady. Wraz ze Stazją i kolejnymi pokoleniami rodziny Jaszich zanurz się w gąszcz historii najkrwawszego ze stuleci.

Od pierwszej wojny światowej przez rewolucję październikową i drugą wojnę światową do początku XXI wieku. Od gruzińskich wybrzeży Morza Czarnego po Berlin, Paryż i Londyn.

Ósme życie to jeden z najpiękniejszych, a jednocześnie dręczonych przeszłością głosów młodego pokolenia przypominający o wciąż nieodrobionej lekcji historii Europy. Nino Haratischwili stworzyła powieść, na jaką czeka się latami: epicki rozmach, pełnokrwiści bohaterowie, wielkie namiętności i cudowny, plastyczny styl.

Najlepsza powieść roku!
"Der Spiegel"
Powieść Nino Haratischwili uświadomiła mi, że my, Europejczycy, jesteśmy ze sobą ściśle połączeni; że region rozciągający się pomiędzy Tbilisi, Lwowem, Sankt Petersburgiem i Berlinem tworzy właściwie jedną przestrzeń pamięci; że nasze uczucia i mentalność kształtowały się na przestrzeni pokoleń; i wreszcie, że manewrowanie tymi połączeniami wymaga wielkiej delikatności.

Frank-Walter Steinmeier
minister spraw zagranicznych Niemiec

Książka "Ósme życie. Tom 1" - Nino Haratischwili - oprawa twarda - Wydawnictwo Otwarte. Książka posiada 608 stron i została wydana w 2016 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]