pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Oskar Halecki a Liga Narodów. Poglądy i działalność

Autor książki:

Andrzej M. Brzeziński

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
Rok wyd.: 2016
Oprawa: twarda
Ilość stron: 348 s.
Wymiar: 172x244 mm
EAN: 9788380882997
ISBN: 978-83-8088-299-7
Data: 2017-01-03
Cena wydawcy: 39.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

W książce przedstawiono mało znaną, a istotną sferę działalności Oskara Haleckiego, profesora Uniwersytetu Warszawskiego, jednego z najbardziej znanych na forum międzynarodowym historyków polskich XX w. Scharakteryzowano jego poglądy na temat Ligi Narodów z punktu widzenia katolickiego intelektualisty oraz ukazano działalność uczonego w tej organizacji na rzecz międzynarodowej współpracy intelektualnej.

Od początku lat dwudziestych Halecki zyskał duże uznanie współpracujących z nim w Lidze Narodów intelektualistów wielu krajów oraz władz organizacji. Wykazywał niezwykłą aktywność, inwencję i gorliwość w wypełnianiu powierzonych mu zadań. Atutem profesora w działalności na forum międzynarodowym była też doskonała znajomość kilku języków obcych.

W monografii wykorzystano nieprzytaczane do tej pory źródła - dokumenty Ligi Narodów, korespondencję prywatną i oficjalną, materiały wspomnieniowe oraz bogatą publicystykę profesora na temat instytucji genewskiej z okresu międzywojennego, II wojny światowej i kolejnych lat emigracji. Dzięki temu poznajemy inny obraz profesora Haleckiego jako zwolennika Ligi Narodów, którą od samego początku uważał za instytucję zgodną z chrześcijańską koncepcją organizacji międzynarodowej i z przekonaniem zaangażował się w jej działalność.

Książka "Oskar Halecki a Liga Narodów. Poglądy i działalność" - Andrzej M. Brzeziński - oprawa twarda - Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego. Książka posiada 348 stron i została wydana w 2016 r.