pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Orzeł Biały

Autor książki:

Marcin Przybyłek

Dane szczegółowe:
Wydawca: Rebis
Rok wyd.: 2016
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 728 s.
Wymiar: 132x202 mm
EAN: 9788380620100
ISBN: 978-83-8062-010-0
Data: 2016-08-12
Cena wydawcy: 42.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Alternatywna historia Polski - ostatniej enklawy ludzkości.

Jest rok 2057. Wskutek działań ubocznych N-Genu, leku hamującego starzenie się, ludzie przemieniają się w zielone, żądne krwi istoty przypominające orków. Zniszczona zostaje technologiczna infrastruktura globu, tkanka społeczna rozpada się i przeobraża. Ostatnią enklawą ludzkości jest Polska. Twierdza Polska. W niej dzielni woje doborowych oddziałów piechoty zmotoryzowanej, w tym batalionu "Orzeł Biały", będą musieli stawić czoło nie tylko zalewowi Zielonoskórych, ale i swoim słabościom, w tym brakowi higieny, który szczególnie doskwiera sierżantowi? Ale nie uprzedzajmy faktów.

- [...] i tak tsunami nieśmiertelności ogarnęło cały glob.

Cały?
No nie, nie cały. Było wciąż kilka wysp, gdzie rządy nie mogły się dogadać z narodem, zbyt wiele bowiem miały do stracenia. Tak się działo w Katarze, Arabii Saudyjskiej, Sudanie, Syrii i Korei Północnej, niejasna sytuacja była w RPA oraz Chinach, a już zupełny burdel panował w Polsce, bo w niej lewica kłóciła się z prawicą, lewacy z narodowcami, lesbijki z moherami, a geje ze skinami.

Polacy jednak, jak wiemy, całkowicie dają dupy w czasach pokoju, jeśli natomiast chodzi o wojnę, nie mają sobie równych".

Orzeł Biały to, podobnie jak Szczury Wrocławia Roberta Szmidta, eksperyment literacki. Autor ogłosił, że pracuje nad powieścią i że jeśli ktoś chce w niej wystąpić, powinien ciekawie się zaprezentować. Zgłosiło się blisko sto pięćdziesiąt osób, prześcigając się pomysłowością i twórczym podejściem do tematu. Nie pogardzili tą przygodą także znani pisarze - Robert Szmidt, Witold Jabłoński, Magdalena Kozak, Michał Cholewa, Arkady Saulski czy Simon Zack. Internauci garnęli się do każdej roli, przede wszystkim jednak do postaci negatywnych i marnie kończących? O tempora, o mores!

Książka "Orzeł Biały" - Marcin Przybyłek - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Rebis. Książka posiada 728 stron i została wydana w 2016 r.