pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Książki »
»
Optymalna żywność dla zdrowych dzieci bez alergii. Dieta wegańska...
książka:

Optymalna żywność dla zdrowych dzieci bez alergii. Dieta wegańska i bezglutenowa

Dane szczegółowe:
Wydawca: KOS
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 128 s.
Wymiar: 125x185 mm
EAN: 9788376491844
Data: 2019-12-30
25.57  37.00  11.43 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Optymalna żywność dla zdrowych dzieci bez alergii. Dieta wegańska i bezglutenowa - Simone Vetters, Ruediger Dahlke - opis książki:

Dzieci same zdradzają, jak naturalny jest dla nich pełnowartościowy pokarm roślinny. Żadne dziecko nie wykazuje ochoty na pieczeń z królika podczas zabawy z królikiem, ale niemal każde ma nagłą potrzebę zjedzenia dojrzałych malin lub innych owoców. Niemniej jednak istnieje wiele negatywnych komentarzy na temat wegańskiej diety dla dzieci ze strony wyjątkowo nieświadomych lekarzy oraz dietetyków. Mogę zrozumieć ich dylematy, ale czy dzieci muszą cierpieć z powodu faktu, że my dorośli jesteśmy źle poinformowani?
Jako lekarze nieprawdopodobnie mało nauczyliśmy się o odżywianiu, co złościło mnie już w trakcie studiów. Dziś jednak cieszę się z tego, ponieważ ta niewielka ilość wiedzy, którą nam przekazano, okazała się być w większości błędna. Oczywiste jest, że przekaz małej ilości informacji jest lepszy od przekazu wielu błędnych dyrektyw.

Dziś wszyscy musimy zmienić myślenie na temat zdrowego odżywiania, wszak zostaliśmy nauczeni, że mięso daje siłę, a mleko wzmacnia kości. Przeprowadzono już sporo imponujących badań, które dowodzą, że mięso powoduje raka - co potwierdziła także Światowa Organizacja Zdrowia. Przyczynia się do niego również mleko oraz produkty mleczne, które osłabiają kości wskutek zaostrzania osteoporozy, stanowiąc także idealne podłoże dla rozwijania się w organizmie cukrzycy typu I.

Mając szeroką wiedzę na temat roślin i ziół, jej misją stało się towarzyszenie rodzicom w trakcie najważniejszego dla ich dzieci ukierunkowania zdrowego żywienia w pierwszym okresie ich życia. Ta książka kucharska traktuje w szerokiej mierze o witarianizmie, czyli o odżywianiu się wyłącznie świeżymi warzywami i owocami oraz piciu tylko czystej wody, promuje wszystko, co świeże, i odrzuca gluten. Ochrona dzieci przed zaflegmieniem tkanek (wskutek spożycia mleka lub produktów mlecznych), układu nerwowego oraz mózgu (wskutek spożycia glutenu) jest najzdrowszym prezentem, jaki możemy im podarować na drogę życia.

Simone Vetters, najlepiej jak tylko potrafi, wspiera rozwój i cieszę się, że mogę ją w tym wspomóc, tak jak ona wspierała mnie podczas wielu seminariów o Tajemnicy życiowej energii.

Ukierunkowanie dzieci na właściwy tor żywienia i energii życiowej jest jednym z najszlachetniejszych zadań medycyny.

Książka „Optymalna żywność dla zdrowych dzieci bez alergii. Dieta wegańska i bezglutenowa” - oprawa miękka - Wydawnictwo KOS.

Książka posiada 128 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Optymalna żywność dla zdrowych dzieci bez alergii. Dieta wegańska..."
Simone Vetters, Ruediger Dahlke - autor m.in.:
Superodżywianie - okładka książki
Superodżywianie Ruediger Dahlke;
Zwierzę odbiciem ludzkiej duszy. - okładka książki
Zwierzę odbiciem ludzkiej duszy. Jak zrozumieć... Ruediger Dahlke, Irmgard Baumgartner;
Produkty podobne:
Dobre życie - okładka książki
Dobre życie Krzysztof Kijek