pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Opowieści niepokojące Od Gogola do Bułgakowa
Tytuł książki:

Opowieści niepokojące Od Gogola do Bułgakowa

Dane szczegółowe:
Wydawca: Fundacja Sąsiedzi
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 304 s.
Wymiar: 150x215 mm
EAN: 9788364505812
Data: 2019-12-04
28.06  39.90  11.84 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opowieści niepokojące Od Gogola do Bułgakowa - opis książki:

Niniejszy zbiór opowiadań rosyjskich nie jest klasyczną antologią fantastyki ani horroru, "opowieści z dreszczykiem", choć większość należy właśnie do tego gatunku. Ale motyw "niezwykłego", "nadprzyrodzonego" czy "niepokojącego" wykorzystywany jest w nich w rozmaity sposób: od ludowej inspiracji Gogola i "gotyckiej" opowieści o zjawach Aleksego Konstantynowicza, Lwa Tołstoja, poprzez psychologiczne etiudy Czechowa do czysto politycznej satyry Własa Doroszewicza.

Zamieściliśmy tu utwory najwybitniejszych pisarzy rosyjskich, zajmujących się podobną tematyką, od Gogola do Bułhakowa(Bułgakowa), przy czym, obok "kanonicznych" opowiadań, bez których nie może się obyć żadna antologia, sięgnęliśmy do twórczości pisarzy znakomitych, ale słabo albo zupełnie nieznanych w Polsce. Ponad połowa utworów ukazuje się po raz pierwszy w polskim przekładzie.

Książka "Opowieści niepokojące Od Gogola do Bułgakowa" - Michaił Bułhakow, Antoni Czechow, Włas Doroszewicz, Mikołaj Gogol, Aleksy Konstantynowicz - oprawa miękka - Wydawnictwo Fundacja Sąsiedzi. Książka posiada 304 stron i została wydana w 2019 r. Cena 28.06 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]