pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Odkrywanie kodu. Wprowadzenie do programowania w sztuce i humanistyce
Książki »
Tytuł książki:

Odkrywanie kodu. Wprowadzenie do programowania w sztuce i humanistyce

Autor książki:

Nick Montfort

Dane szczegółowe:
Wydawca: Korporacja HA!ART
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 390 s.
Wymiar: 160x200 mm
EAN: 9788365739254
ISBN: 978-83-6573-925-4
Data: 2018-09-18
Cena wydawcy: 32.00 złpozycja niedostępna
Produkty podobne:
okładka książki - Programowanie strukturalne
Programowanie strukturalne 46.50 zł pozycja dostępna!

Odkrywanie kodu. Wprowadzenie do programowania w sztuce i humanistyce - Nick Montfort - opis książki:

Wydawałoby się, że można albo napisać podręcznik programowania, albo rozprawę o perspektywach sztuki i humanistyki w zmieniającym się świecie technologii komputerowych - żadne połączenie tych dwu pól nie jest możliwe. Ale tak jak w przypadku innych książek Nicka Montforta - tych, które napisał sam, oraz tych, których był współautorem - wyjściowy koncept jest ryzykowny aż do brawury: połączyć to, co sprzeczne, nieprzystające, dla siebie wzajemnie obce. Programowanie i refleksja kulturowa mają nawzajem się uzupełniać. Programiści in spe mają zobaczyć w tym część nauki o sztuce, a artyści i badacze humanistyki - nauczyć się myśleć o swoich dyscyplinach za pośrednictwem narzędzi programistycznych. Tym sposobem humaniści zyskują podręcznik programowania od podstaw i inspirację do odważnej eksploracji swoich dziedzin. Czyżby trafiła się nam idealna książka na czasy kryzysu humanistyki?
Książka Nicka Montforta to podręcznik o programowaniu skierowany do humanistów, artystów i przedstawicieli zawodów kreatywnych. To książka do lektury, ale przede wszystkim do samodzielnej pracy na własnych urządzeniach. Czytelnik i czytelniczka znajdzie w niej rozdziały poświęcone grafice, animacji, dźwiękowi, tekstowi, statystyce, wizualizacji danych. Lektura obowiązkowa dla osób, które chcą się nauczyć programować, a nigdy wcześniej tego nie robiły. Montfort kładzie też nacisk na filozofię programowania. Dowodzi, że programowanie zmienia w humanistyce i sztuce perspektywę i pozwala artystom i humanistom podejść do interesujących ich zagadnień w nowy sposób.

Książka „Odkrywanie kodu. Wprowadzenie do programowania w sztuce i humanistyce” - oprawa miękka - Wydawnictwo Korporacja HA!ART. Książka posiada 390 stron i została wydana w 2018 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce ""
Nick Montfort - autor m.in.: