pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
książka:

Od pieriestrojki do Karty Polaka. Środowiska i organizacje polskiego harcerstwa na terenie ZSRR i po jego rozpadzie

Dane szczegółowe:
Wydawca: ISP PAN
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 441 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788364091209
ISBN: 978-83-64091-20-9
Data: 2015-10-02
27.93  28.00  0.07 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Od pieriestrojki do Karty Polaka. Środowiska i organizacje polskiego harcerstwa na terenie ZSRR i po jego rozpadzie - Adam F. Baran - opis książki:

"Jest to książka fascynująca. Autor pokazuje, jak polska społeczność - niszczona, mordowana, wysiedlana pozostała przy swoich korzeniach, jak dba o swoją tożsamość, jak pielęgnuje tradycję. Jednocześnie jest to książka smutna ukazuje bowiem, iż bez pomocy z zewnątrz, bez wsparcia, owo trwanie polskiej społeczności jest zagrożone. Autor opisuje wolontarystyczny, entuzjastyczny ruch wielu polskich instruktorów i organizacji harcerskich wspierających tworzący się ruch na Wschodzie. Odpowiedzią - nad wyraz entuzjastyczną i odważną - jest liczba polskich drużyn harcerskich, które powstały na terenach byłego Związku Sowieckiego, nawet w Mołdawii czy Kazachstanie.

Zgromadzenie przez autora tak wielkiej liczby faktów jest godne podziwu. Dzięki temu książka stanowi wyczerpujące kompendium działalności polskiego harcerstwa na terenie Związku Sowieckiego oraz po jego rozpadzie".

dr hab. Piotr Niwiński, profesor Uniwersytetu Gdańskiego

Książka „Od pieriestrojki do Karty Polaka. Środowiska i organizacje polskiego harcerstwa na terenie ZSRR i po jego rozpadzie” - oprawa miękka - Wydawnictwo ISP PAN.

Książka posiada 441 stron i została wydana w 2014 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Od pieriestrojki do Karty Polaka. Środowiska i organizacje polskiego..."
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Paszkwil Wyborczej - okładka książki
Paszkwil Wyborczej Leszek Żebrowski
Wojsko Berlinga i Żymierskiego - okładka książki
Wojsko Berlinga i Żymierskiego 1943-1945 Henryk Stańczyk, Stefan Zwoliński
Produkty podobne:
Wbrew ich woli - okładka książki
Wbrew ich woli Pavel Polian