pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
książka:

Ocenianie kształtujące w praktyce

Dane szczegółowe:
Wydawca: Centrum Edukacji Obywatelskiej, Civitas
Rok wyd.: 2008
Oprawa: miękka
Ilość stron: 192 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788389623409
ISBN: 978-83-8962-340-9
Data: 2012-06-22
pozycja niedostępna

Ocenianie kształtujące w praktyce - Danuta Sterna - opis książki:

Od czasu, gdy zaczęłam pracować w szkole, poszukiwałam sposobów efektywnego nauczania. Martwiło mnie to, że moich uczniów często nie interesuje wiedza, która chcę im przekazać, że nie są zadowoleni z tego, co szkoła im oferuje. Próbowałam to zmienić. Czasami udawało mi się zaproponować uczniom coś, co powodowało, że współpracowaliśmy ze sobą.

Gdy poznałam ocenianie kształtujące, zdałam sobie sprawę, że jest ono właśnie tym czego poszukiwałam. Pierwsze próby były dla mnie bardzo trudne. Nie byłam przekonana, czy moje wysiłki przyniosą pożądane efekty. Miałam wiele chwil zwątpienia. Jednak efekty (po roku pracy w gimnazjum) okazały się nadspodziewanie dobre. Moi uczniowie docenili to, że chcę im pomagać i współpracować z nimi. Wtedy pomyślałam, że chciałabym opowiedzieć o tym innym nauczycielom. Może wypróbują ocenianie kształtujące. Zaplanowałam w ramach Akademii Szkoły Uczącej Się kurs internetowy z oceniania kształtującego. W pierwszej edycji wzięło udział 45 nauczycieli. Nie było to dla nikogo łatwe zadanie. Wymagało poświęcenia wiele dodatkowego czasu i przeciwstawienia się szkolnym przyzwyczajeniom. Nauczyciele - uczestnicy kursu uznali, że warto wprowadzić do praktyki szkolnej. Dlatego postanowiłam opisać i polecić tę metodę innym nauczycielom.

Od Autorki

Książka „Ocenianie kształtujące w praktyce” - oprawa miękka - Wydawnictwo Centrum Edukacji Obywatelskiej, Civitas.

Książka posiada 192 stron i została wydana w 2008 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Ocenianie kształtujące w praktyce"
Produkty podobne:
Wizja świata - wizja dziecka w - okładka książki
Wizja świata - wizja dziecka w przestrzeni podręczników... Iwona Czaja-Chudyba, Bożena Pawlak, Jovita Vaškevič-Buś (red.)