pokaz koszyk
autor tytuł  24h
Obyczaje w Polsce. Od średniowiecza do czasów współczesnych - Andrzej ChwalbaObyczaje w Polsce. Od średniowiecza do czasów współczesnych - Andrzej Chwalba

Obyczaje w Polsce. Od średniowiecza do czasów współczesnych

autor:
książka

Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Rok wydania:
Oprawa: miękka
Ilość stron: 448 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 978830114253706
ISBN: 978-83-01-14253-7
Data: 2009-02-10
Cena wydawcy: 54.90 zł
pozycja niedostępna

Opis produktu:

Pierwsze na rynku tak obszerne i nowoczesne kompendium wiedzy o obyczajach w Polsce! Książka:? prezentuje dzieje obyczajów w sposób panoramiczny i dynamiczny, z uwzględnieniem różnic chronologicznych, regionalnych, stanowych czy wyznaniowych;? obejmuje obyczaje życia publicznego, dworskiego, prywatnego oraz religijnego ? w kontekście historii kultury europejskiej, a także rozwoju świadomości społecznej i narodowej; ?ciekawie opisuje obyczaje związane z pracą, życiem rodzinnym i towarzyskim oraz rozrywki i kulturę stołu;? przedstawia wizje świata charakterystyczne dla poszczególnych wieków;? zawiera odniesienia do obyczajowości mniejszości narodowych: żydowskiej, litewskiej, ukraińskiej i niemieckiej.

Pozycję szczególnie polecamy studentom historii, kulturoznawstwa, filologii polskiej i antropologii oraz wszystkim, których interesuje, jak kształtowały się obyczaje polskie.

W dniu 2 grudnia 2004 roku książka otrzymała nagrodę w ogólnopolskim Konkursie na Najlepszą Książkę Roku 2004 o Pióro Fredry. Konkurs ten jest stałym, ważnym wydarzeniem, które od 13 lat towarzyszy Wrocławskim Promocjom Dobrych Książek. Celem jego jest wyłonienie i nagrodzenie najlepszych książek, wydanych w Polsce w danym roku. Ocenie podlegają wartości merytoryczne, literackie i edukacyjno-poznawcze oraz wysoki poziom edytorski i typograficzno-artystyczny.

Oceń, napisz recenzję/opinię
  Bądź pierwszy - napisz opinię!

Kupujący tę pozycję zamówili również:

Kolory i struktury średniowiecza - Wojciech Fałkowski
Wojciech Fałkowski (red.)
Kolory i struktury średniowiecza

Zobacz również inne podobne pozycje dostępne w księgarni: