pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Nigdy się nie bałam. Jak polskie lekarki pisały historię medycyny

Autor książki:

Katarzyna Droga

Dane szczegółowe:
Wydawca: MOVA
Rok wyd.: 2021
Oprawa: twarda
Ilość stron: 304 s.
Wymiar: 135x205 mm
EAN: 9788367014267
ISBN: 978-83-6701-426-7
Data: 2021-10-19
29.98  42.90  12.92 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Silne, odważne, z niezwykłymi historiami medycznymi i doświadczeniami wojennymi. Życiorysy lekarek stanowią niezwykłą inspirację dla współczesnego czytelnika, są dowodem uporu, determinacji, zdolności oraz pokazują ogromną wrażliwość i otwartość na drugiego człowieka.

Jaki wpływ na przestrzeni lat polskie lekarki miały na historię medycyny?
Katarzyna Droga, pisarka, dziennikarka, współzałożycielka magazynów Cogito i Victor, dziennikarka magazynu Twój Styl, a w latach 2009-2017 redaktorka naczelna psychologicznego magazynu Sens, nakreśla sylwetki lekarek, które odważnie zmieniały sztukę medyczną, większość życia poświęcając leczeniu i pacjentom.

Poznajemy m.in. sylwetkę Anny Tomaszewicz-Dobrskiej, żyjącej na przełomie XIX i XX wieku, pierwszej kobiety z dyplomem lekarskim na ziemiach polskich, wykształconej w Zurychu, z doświadczeniem zdobytym w Sankt Petersburgu, która nie mogła nostryfikować dyplomu w Polsce ze względu na płeć. Justyny Budzińskiej-Tylickiej (1867-1936), wykształconej w Paryżu, która była pionierką w dziedzinie propagowania higieny i zdrowia kobiecego. Janiny Bernasiewicz, która podczas otwarcia szpitala psychiatrycznego w Choroszczy w 1930 roku była jedyną kobietą w gronie pracujących tam lekarzy, oraz Bronisławy Dłuskiej, starszej siostry Marii Skłodowskiej-Curie, wykształconej w Paryżu, która wraz z mężem otworzyła w Aninie przy dzisiejszej ulicy Kajki prewentorium przeciwgruźlicze.

Kształcąc się, praktykując i przekazując swoją wiedzę, udowodniły, że medycyna nie jest dziedziną zarezerwowaną jedynie dla mężczyzn. Pokazały, że także mogą być chirurgami, onkologami, naukowcami, dyrektorami placówek medycznych. Na podstawie dokumentów, rozmów z żyjącymi nestorkami medycyny oraz wspomnień autorka pokazuje determinację, siłę i odwagę Polek w medycynie.

Książka "Nigdy się nie bałam. Jak polskie lekarki pisały historię medycyny" - Katarzyna Droga - oprawa twarda - Wydawnictwo MOVA. Książka posiada 304 stron i została wydana w 2021 r. Cena 29.98 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]