pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
książka:

Niezbędnik Szuana (+ CD)

Dane szczegółowe:
Producent: Dębogóra
Rok wyd.: 2020
Oprawa: twarda
Ilość stron: 384 s.
EAN: 5902490410589
ISBN: 5902490410589
Data: 2020-12-18
Cena wydawcy: 46.55 złpozycja niedostępna

Opis książki:

W roku 1793 lud Wandei i Bretanii powstał przeciwko rewolucyjnej opresji w obronie religii i monarchii. Wodzów i żołnierzy Armii Katolickiej i Królewskiej, jak i bretońskich Szuanów, podziwiał sam Napoleon Bonaparte. Ich tragiczne losy opiewali Balzac, Hugo, Dumas i wielu, wielu innych, a u nas Paweł Jasienica i Waldemar Łysiak.
Niezbędnik Szuana Jacka Kowalskiego to na tym tle pozycja wyjątkowa. Autor wykorzystał tu i połączył swoje kompetencje historyka, historyka sztuki, poety i pieśniarza, tworząc historyczną gawędę, która jest zarazem antologią tekstów i obrazów, należących do francuskiej klasyki tematu. Użyczył głosu nie tylko świadkom wydarzeń i najważniejszym badaczom, ale i dawnym bardom, wplatając do książki autentyczne pieśni wandejskie i bretońskie we własnych przekładach. Do książki dołączony jest śpiewnik oraz płyta z polskim wykonaniem najbardziej znanych pieśni szuanów i powstańców wandejskich.
Niezbędnik Szuana to już piąta publikacja w serii Niezbędników Jacka Kowalskiego. Wcześniej ukazały się Niezbędnik Sarmaty, Niezbędnik Krzyżowca, Niezbędnik Trubadura i Niezbędnik Konfederaty Barskiego. Wszystkie z płytami zawierającymi pieśni z epoki w wykonaniu Jacka Kowalskiego oraz zespołów Klub św. Ludwika i Monogramista JK. Do książki dołączono: Płyta CD w kartonowej kopercie i śpiewnik 40 str. z tekstami i akordami gitarowymi.

Książka "Niezbędnik Szuana (+ CD)" - Jacek Kowalski - oprawa twarda - Wydawnictwo Dębogóra. Książka posiada 384 stron i została wydana w 2020 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]