pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
książka:

Niewydolność serca

Dane szczegółowe:
Wydawca: Via Medica
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 240 s.
Wymiar: 145x210 mm
EAN: 9788375996418
ISBN: 978-83-7599-641-8
Data: 2013-10-28
pozycja niedostępna

Niewydolność serca - opis książki:

Dane z ostatnich lat świadczą o występowaniuepidemii" niewydolności serca. Mimo istotnego postępu w terapii rokowanie w przypadku rozpoznania tej choroby jest bardzo niekorzystne, gdyż w zaawansowanej fazie niewydolności Serca śmiertelność roczna przekracza 50%. Celem współczesnego leczenia jest zatem nie tylko poprawa w zakresie objawów, ale również zwolnienie progresji choroby oraz wydłużenie życia pacjentów.

Właściwe postępowanie w niewydolności serca wymaga świadomości chorego i ścisłej współpracy wielu specjalistów: pielęgniarki, lekarza rodzinnego, internisty, kardiologa, kardiochirurga i geriatry. Nade wszystko jednak niezbędne są skuteczne programy prewencji chorób odpowiedzialnych za uszkodzenie serca, jak choroba wieńcowa, nadciśnienie tętnicze i cukrzyca.

"Niewydolność serca" pod redakcją Jacka S. Dubiela, Jerzego Korewickiego i Tomasza Grodzickiego w przystępny sposób podsumowuje aktualny stan wiedzy w zakresie klinicznych aspektów niewydolności serca. Publikacja opracowana przez polskich ekspertów-praktyków jest skierowana do szerokiego kręgu Czytelników spotykających się na co dzień z pacjentem cierpiącym na niewydolność serca - przede wszystkim do lekarzy rodzinnych, internistów i kardiologów.

Książka „Niewydolność serca” - oprawa miękka - Wydawnictwo Via Medica.

Książka posiada 240 stron i została wydana w 2013 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Niewydolność serca"