pokaz koszyk
Szukaj:
autor tytuł  24h
Niemoralna demokracja - okładka książki
książka:

Niemoralna demokracja

autor: Zbigniew Stawrowski

Dane szczegółowe:

Wydawca: Ośrodek Myśli Politycznej
Oprawa: miękka
Ilość stron: 224 s.
Wymiar: 120x190 mm
EAN: 9798360125341
ISBN: 9798360125341
Data: 2008-04-18
Cena wydawcy: 25.00 złpozycja niedostępna

Opis:

59. pozycja w serii Biblioteka Myśli Politycznej

Książka o największych dylematach filozofii politycznej i ich wpływie na współczesne dyskusje m.in. o demokracji, polityce, aborcji, eutanazji, karze śmierci i chrześcijańskich korzeniach Europy.

"W dzisiejszych czasach demokracja postrzegana jest często jako ustrój polityczny, którego moralna wyższość nad innymi ustrojami nie podlega dyskusji. (...) Z drugiej strony nie trzeba wielkiej przenikliwości, by w ramach współczesnego państwa demokratycznego dostrzec zjawiska, które stanowią jawne wyzwanie dla porządku moralnego. W zderzeniu z właściwą dla demokracji specyficznie rozumianą ideą wolności ogólnie uznane reguły określające to, co jest dobre a co złe, wydają się zanikać, zaś ich miejsce zajmuje zasada poszanowania subiektywnych przekonań każdego człowieka i tolerancja bez granic. Pytanie o moralny wymiar demokracji narzuca się więc samo, a wraz z nim pokrewne kwestie: W jakim sensie o instytucjach politycznych państwa, możemy mówić, że są ono moralne? Czy między moralną erozją współczesnych społeczeństw cywilizacji zachodniej a ich demokratyczną formą ustrojową istnieje jakiś istotny związek? Jeśli tak to, czy demokracja rzeczywiście posiada – i w jakim zakresie – niepodważalną moralną legitymację?”
Zbigniew Stawrowski (ur. 1958) filozof polityki, dr hab., pracuje w Instytucie Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk oraz w Instytucie Politologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, wykładowca Collegium Civitas w Warszawie, dyrektor Instytutu Myśli Józefa Tischnera w Krakowie, autor książek: Państwo i prawo w filozofii Hegla (1994), Prawo naturalne a ład polityczny (2006).
Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję!

Zbigniew Stawrowski - autor m.in.:

Wokół idei wspólnoty - okładka książki
Wokół idei wspólnoty Zbigniew Stawrowski;

Kupujący Niemoralna demokracja zamówili również:

Wokół idei wspólnoty - okładka książki
Wokół idei wspólnoty Zbigniew Stawrowski

Produkty podobne:

Czwartek, 21 Czerwca 2018 roku.