pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Niemcy. Opowieści niepoprawne politycznie cz. III

Autor książki:

Piotr Zychowicz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Rebis
Rok wyd.: 2018
Oprawa: Twarda z obwolutą
Ilość stron: 520 s.
Wymiar: 159x233 mm
EAN: 9788380622395
ISBN: 978-83-8062-239-5
Data: 2018-01-23
Cena wydawcy: 54.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Trzecia po bestsellerowych Żydach i Sowietach książka z niepoprawnego politycznie cyklu autora Obłędu 44 i Paktu Ribbentrop-Beck..

W wydaniu w twardej oprawie dodatkowo: odpowiedź na pytanie, czy Martin Bormann był sowieckim szpiegiem, analiza sensacyjnego raportu gen. Reinharda Gehlena na temat polskiego podziemia oraz zaskakująca teza Timothy ego Snydera - sytuacja Żydów w krajach sprzymierzonych z III Rzeszą była znacznie lepsza niż w państwach okupowanych.

W Niemcach Piotr Zychowicz jak zwykle zmusza czytelnika do przemyślenia i ponownej oceny spraw - jak nam wmawiano - nie podlegających dyskusji. Burzy mit Hitlera ultraprawicowca, w rzeczywistości zatwardziałego lewaka. Pisze o fatalnych błędach Niemców we wschodniej Europie, gdzie początkowo witani jak wyzwoliciele, swoją ludobójczą polityką zaprzepaścili szansę na błyskawiczne pokonanie Sowietów. Szuka źródeł niemieckiego rasizmu w południowej Afryce i spiera się z Davidem Irvingiem, historykiem skazanym za negowanie Holokaustu. Pisze o Polakach w Afrikakorps, domu publicznym w Auschwitz oraz o hinduskich esesmanach. Prowadzi czytelnika przez pola bitew i obozy śmierci, zagląda do gabinetów nazistowskich ideologów i sztabów sił zbrojnych. A nade wszystko zastanawia się, jak do tego wszystkiego mogło dojść?

Książka "Niemcy. Opowieści niepoprawne politycznie cz. III" - Piotr Zychowicz - oprawa Twarda z obwolutą - Wydawnictwo Rebis. Książka posiada 520 stron i została wydana w 2018 r.