pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
okładka książki - Fizjoterapia w neurologii i neurochirurgii
Fizjoterapia w neurologii i neurochirurgii 124.24 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Neurologia. Tom 1-2
Neurologia. Tom 1-2 177.86 zł pozycja dostępna!
książka:

Neurologia. Tom 2

autor:

Adam Stępień

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Medical Tribune Polska
Rok wyd.: 2014
Oprawa: twarda
Ilość stron: 738 s.
Wymiar: 210x300 mm
EAN: 9788364153006
ISBN: 978-83-6415-300-6
Data: 2014-09-29
pozycja niedostępna

Neurologia. Tom 2 - Adam Stępień - opis książki:

Szanowni Państwo Neurologia jest nurtem nauki, który w ostatnich dekadach rozwija się nad wyraz szybko i w wielu kierunkach. Impulsem rozwoju tej gałęzi medycyny były dynamiczne zmiany w neurobiologii molekularnej w latach 90. ubiegłego wieku. Istotny postęp dokonał się również w farmakoterapii chorób układu nerwowego, równolegle pojawiają się nowe metody leczenia interwencyjnego. Ten stały i ważny rozwój nakłada na nas obowiązek ustawicznego poszerzania wiedzy, niejednokrotnie zmusza do zrewidowania wcześniejszych poglądów i rekomendacji, a nawet ustalonych przed laty kanonów. Znaczenie neurologii wśród nauk medycznych rośnie wraz z wydłużaniem się naszego życia i coraz większymi potrzebami opieki zdrowotnej społeczeństw.

Przedstawiamy Państwu nowy podręcznik neurologii klinicznej. Omawiamy w nim jednostki chorobowe, z którymi spotykamy się w naszej codziennej praktyce. Książka przeznaczona jest dla lekarzy specjalizujących się w tej dziedzinie medycyny oraz lekarzy innych specjalności, a także dla studentów. W ostatnich latach na rynku wydawniczym dostępne były głównie tłumaczenia podręczników obcojęzycznych. Istniała zatem potrzeba przygotowania książki opartej na wiedzy i doświadczeniu polskich neurologów. Podstawowym przesłaniem przy jej tworzeniu było dostarczenie Czytelnikowi najnowszych wiadomości z zakresu neurologii klinicznej.

Układ książki pozwala zarówno na stopniowe zdobywanie wiedzy, jak i na szybkie odnalezienie interesującego zagadnienia. Szeroko omawiamy nowoczesną diagnostykę na podstawie objawów podmiotowych i przedmiotowych oraz badań biochemicznych i neuroobrazowych.

Dysponujemy obecnie wieloma nowoczesnymi metodami diagnostycznymi pozwalającymi na wczesne i skuteczniejsze niż kiedyś leczenie. Zagadnienia te przedstawiamy zgodnie z najnowszą wiedzą. Należy jednak pamiętać, że neurologia jest wciąż wielką szkołą pokory i tajemnice naszego mózgu jeszcze przez długie lata pozostaną nieodkryte.

Podręcznik, który oddajemy do Państwa rąk, jest dziełem zbiorowym. W zespole autorów znaleźli się uznani i doświadczeni specjaliści. Jako redaktor naukowy tego opracowania składam serdeczne podziękowania wszystkim Koleżankom i Kolegom - dziękuję za współpracę, trud i czas, jaki poświęcili na jego przygotowanie. Szczególne słowa podziękowania kieruję do Zespołu z Kliniki Neurologicznej Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. Jego wkład w powstanie książki stanowi ważny element dorobku naukowego kliniki w roku jubileuszu 50-lecia jej powstania.

Wiele trudu w opracowanie książki włożyli redaktorzy z wydawnictwa Medical Tribune Polska, którym serdecznie dziękuję.

Jestem przekonany, że podręcznik ten będzie służyć pogłębieniu wiedzy i pracy na rzecz ludzi chorych - pacjentów oddziałów i przychodni neurologicznych.

prof. dr hab. n. med. Adam Stępień

Książka „Neurologia. Tom 2” - oprawa twarda - Wydawnictwo Medical Tribune Polska.

Książka posiada 738 stron i została wydana w 2014 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Neurologia. Tom 2"
Adam Stępień (red.) - autor m.in.:
Neurologia. Tom 1 - okładka książki
Neurologia. Tom 1 Adam Stępień;
Bóle głowy - okładka książki
Bóle głowy Adam Stępień;