pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Nastolatek w kryzysie. Karty terapeutyczne i karty pracy psychologiczno-pedagogiczne

Autor książki:

Agnieszka Lasota

Dane szczegółowe:
Wydawca: Difin
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 60 s.
EAN: 9788382701418
ISBN: 978-83-8270-141-8
Data: 2022-11-10
77.09 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

We współczesnym świecie młody człowiek każdego dnia staje wobec sytuacji, trudności, problemów czy wyzwań, które odciskają niejednokrotnie głębokie i bolesne na nim piętno. Słowem kluczem odzwierciedlającym taki stan jest słowo KRYZYS. Kryzys to zagrożenie, a radzenie sobie z kryzysem, to OTWARCIE SIĘ NA NOWE MOŻLIWOŚCI.

Praca z kartami to wsparcie emocjonalne i instrumentalne. Daje możliwość bezpiecznego odreagowania negatywnych, trudnych emocji, pozwala na konfrontację młodego człowieka z rzeczywistością oraz na analizę dotychczasowych sposobów radzenia sobie z trudnościami. Materiały te mogą być pomocne w stworzeniu planu działania i pomocy nastolatkowi w kryzysie.

Prezentowana teczka zawiera 55 kart: 11 kart kolorowych (pokazowych) o charakterze terapeutycznym, które można wykorzystać do pracy grupowej z uczniami, pobudzić młodzież do dyskusji, zastosować burzę mózgów, uświadomić młodym ludziom, jakie są odpowiednie postawy wobec depresji, żałoby czy przemocy. Pozostałe 44 karty to karty czarno-białe, służące do pracy indywidualnej każdego ucznia. Karty przeznaczone są dla uczniów w okresie adolescencji, czyli między 12. a 18. rokiem życia. Karty te można również wykorzystywać do pracy z osobami będącymi w różnym wieku (nawet w okresie dorosłości), dostosowując materiały zawarte w teczce do możliwości poznawczych i emocjonalnych osób, które chcemy wspierać w kryzysie.

Karty podzielone zostały na kilka kategorii problemowych. Pierwsza część dotyczy wspierania nastolatków w sytuacjach kryzysowych: DEPRESJA, PRZEMOC, CYBERPRZEMOC, AGRESJA, STRATA BLISKIEJ OSOBY. Druga część dotyczy odkrywania pozytywnych zasobów: TALENTY, PRAGNIENIA, MARZENIA, CELE W ŻYCIU oraz rozwijania zachowań prospołecznych: EMPATIA, ŻYCZLIWOŚĆ, WDZIĘCZNOŚĆ.

Książka "Nastolatek w kryzysie. Karty terapeutyczne i karty pracy psychologiczno-pedagogiczne" - Agnieszka Lasota - oprawa miękka - Wydawnictwo Difin. Książka posiada 60 stron i została wydana w 2022 r. Cena 77.09 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.