pokaz koszyk
tylko: autor tytuł  24h
»
»
»
Najpiękniejsze baśnie
książka:

Najpiękniejsze baśnie

Dane szczegółowe:
Wydawca: Zielona Sowa
Rok wyd.: 2015
Oprawa: twarda
Ilość stron: 176 s.
Wymiar: 210x300 mm
EAN: 9788379835157
ISBN: 978-83-7983-515-7
Data: 2015-09-29
pozycja niedostępna

Najpiękniejsze baśnie - Marzena Kwietniewska-Talarczyk - opis książki:

Ulubione baśnie i Najpiękniejsze baśnie są przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym, które bardzo chętnie poznają świat przez pryzmat fantastycznych opowieści.

Zawierają baśnie napisane na kanwie znanych i powszechnie lubianych baśni klasyków tego gatunku literackiego: braci Grimm, Christiana Andersena i Charlesa Perraulta, a także na podstawie Baśni tysiąca i jednej nocy oraz najpopularniejszych polskich legend.

Baśnie nie tylko są ciekawe, tajemnicze i zaskakujące, ale także niezwykle pouczające. Dzięki nim dziecko może ugruntować sobie pojęcie dobra i zła, dostrzec rolę kary i nagrody w życiu człowieka, docenić znaczenie rodziny, miłości, przyjaźni, uczciwości, pracowitości, odwagi, mądrości i wielu innych podstawowych wartości.

Baśnie są bardzo pięknie zilustrowane, co wyrabia w dziecku poczucie piękna i estetyki, zachęca do sięgania po książki w ogóle.

Czytanie dziecku baśni przez rodzica czy innego dorosłego pozwala na zacieśnianie więzów z dzieckiem, poznawanie jego zainteresowań, rozbudzanie jego wyobraźni, kształtowanie umiejętności analizowania trudnych sytuacji i wyciągania wniosków, a nade wszystko zapewnia miłe i pożyteczne spędzenie czasu.

Książka „Najpiękniejsze baśnie” - oprawa twarda - Wydawnictwo Zielona Sowa.

Książka posiada 176 stron i została wydana w 2015 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Najpiękniejsze baśnie"