pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Nadawanie oraz zmiana imion i nazwisk Komentarz
Tytuł książki:

Nadawanie oraz zmiana imion i nazwisk Komentarz

Autor książki:

Wojciech M. Hrynicki

Dane szczegółowe:
Wydawca: Gaskor
Rok wyd.: 2010
Oprawa: twarda
Ilość stron: 552 s.
Wymiar: 150x210 mm
EAN: 9788392968474
ISBN: 978-83-9296-847-4
Data: 2010-10-26
Cena wydawcy: 119.00 złpozycja niedostępna
Produkty podobne:
okładka książki - Ustawa o gospodarce komunalnej.
Ustawa o gospodarce komunalnej. Komentarz 138.60 zł pozycja dostępna!
okładka książki - CIT. Podatki i rachunkowość. Komentarz
CIT. Podatki i rachunkowość. Komentarz 254.22 zł pozycja dostępna!

Nadawanie oraz zmiana imion i nazwisk Komentarz - Wojciech M. Hrynicki - opis książki:

Nadawanie oraz zmiana imion i nazwisk. Komentarz to jedyny na rynku kompleksowy i nowatorski komentarz do całości zagadnienia jakim jest zmiana imion i nazwisk oraz nadawanie imion i wybór nazwiska. Niniejsza pozycja szczegółowo przedstawia problemy prawne, które wiążą się z omawianą materią, opierając się nie tylko na obowiązujących przepisach prawa, ale także na praktyce urzędów stanu cywilnego oraz na orzeczeniach sądów administracyjnych. Autor w wyczerpujący sposób omawia zmiany jakie zaszły po uchwaleniu ustawy z dnia 17 października 2008 r. o zmianie imienia i nazwiska, która weszła w życie w czerwcu 2009 r. Zagadnienia z tego obszaru normatywnego ujęte zostały w sposób porównawczy w relacji do poprzedniego stanu prawnego.
Kompleksowe przedstawienie norm prawa administracyjnego z zakresu nadawania imion wzbogacone zostało o analizę przepisów prawa rodzinnego z zakresu wyboru nazwiska w takich sytuacjach jak zawarcie związku małżeńskiego, urodzenie dziecka w określonej rodzinie czy też przysposobienie. Autor nie waha się także poruszać zagadnień kontrowersyjnych, takich jak zmiana imion i nazwisk w kontekście braku regulacji związków partnerskich jednopłciowych czy zmiany tożsamości płciowej. Poza tym niniejsza pozycja to nie tylko komentarz do norm prawa materialnego regulujących zagadnienia imion i nazwisk, ale także szerokie odniesienie do zagadnień proceduralnych.

Książka „Nadawanie oraz zmiana imion i nazwisk Komentarz” - oprawa twarda - Wydawnictwo Gaskor. Książka posiada 552 stron i została wydana w 2010 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce ""
Wojciech M. Hrynicki - autor m.in.: