pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Naczelny Algorytm. Jak jego odkrycie zmieni nasz świat

Autor książki:

Pedro Domingos

Dane szczegółowe:
Wydawca: Helion
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 320 s.
Wymiar: 238x169 mm
EAN: 9788328324480
ISBN: 978-83-2832-448-0
Data: 2016-09-21
Cena wydawcy: 49.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Algorytmy uczące się wpływają na nasze życie w coraz większym stopniu, obserwując każdy nasz krok i podsuwając gotowe rozwiązania, zanim o nie poprosimy. Co więcej, uczenie maszynowe pozwala inteligentnym robotom i komputerom programować się samodzielnie. To technologia niezwykle ważna dla naszej przyszłości i równocześnie niezwykle tajemnicza. Jej uwieńczeniem będzie Naczelny Algorytm - algorytm doskonały, który pozyska całą wiedzę świata. Konsekwencje tego możemy sobie wyobrazić tylko w przybliżeniu.

Niniejsza książka uchyla rąbka tajemnicy i pokazuje, jak działają maszyny uczące, dzięki którym funkcjonują Google, Amazon i nasze smartfony. Autor prezentuje pięć głównych szkół uczenia maszynowego, z których każda daje różne odpowiedzi na te same, fundamentalne pytania o uczenie się, o pozyskiwanie wiedzy i jej wykorzystanie. W przystępny sposób wyjaśnia, jak może wyglądać projekt Naczelnego Algorytmu i co jego odkrycie przyniesie naszej cywilizacji. Dzięki tej niezwykle ważnej książce intelektualna historia ostatniego stulecia nabierze zupełnie innego wymiaru!
Najważniejsze poruszone tu zagadnienia:
- pięć głównych filozofii uczenia maszynowego,
- odkrycia neurologii, ewolucji, psychologii, fizyki i statystyki w uczeniu maszynowym,
- czym może być Naczelny Algorytm,
- jak zmieni się nasz świat po wynalezieniu Naczelnego Algorytmu.

Naczelny Algorytm - to gra o wszystko, co ważne!

Książka "Naczelny Algorytm. Jak jego odkrycie zmieni nasz świat" - Pedro Domingos - oprawa miękka - Wydawnictwo Helion. Książka posiada 320 stron i została wydana w 2016 r.