pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
My, reakcja - historia emocji antykomunistów w latach 1944-1956
Tytuł książki:

My, reakcja - historia emocji antykomunistów w latach 1944-1956

Autor książki:

Piotr Semka

Dane szczegółowe:
Wydawca: Zysk i S-ka
Rok wyd.: 2015
Oprawa: twarda
Ilość stron: 888 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788377855874
ISBN: 978-83-7785-587-4
Data: 2015-11-06
43.94  59.00  15.06 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

My, reakcja - historia emocji antykomunistów w latach 1944-1956 - opis książki:

Opowieść o świecie ludzi, którzy odrzucili powojenny komunizm.

To książka skierowana do czytelnika, który chciałby zrozumieć, przed jakimi dylematami stali Polacy wierni idei niepodległości, utożsamiający się z Kościołem katolickim i przeciwstawiający się dominacji przywiezionego z Moskwy marksizmu. To książka dla tych, którzy podjęli kult "żołnierzy wyklętych". Piotr Semka prezentuje jednak znacznie szerszą panoramę społecznego oporu niż tylko oddziały zbrojne. Oprócz konspiratorów z AK, Wi N, NSZ i NSW ukazuje działaczy PSL, ludzi wiernych Kościołowi, przedstawicieli przedwojennych elit, ziemian, ludzi prywatnej inicjatywy i konserwatywnych pozytywistów. Podejmuje polemikę z książkami "rewizjonistów", odrzucających tradycje powstania warszawskiego i negujących wybory Polaków w czasie II wojny światowej.

Autor przyjął wizję inną niż ukazywanie lat stalinowskich poprzez kolejne etapy
działań PZPR, zetempowskich pochodów, a potem rozliczeń pomiędzy byłymi marksistami. W książce głos mają nie tylko dokumenty i wydobyte z archiwów wspomnienia, lecz przede wszystkim żywi ludzie. Do niektórych Piotr Semka dotarł w ostatniej chwili.

Pierwsza tak szeroka panorama losów Polaków zmagających się z komunizmem w latach 1944-1956
To opis dramatu niepodległościowej elity - ich marzenia o wolnej Polsce pozostają dla nas zobowiązaniem do dziś.

Prof. Jan Żaryn
Znakomita, bo utkana z faktów i relacji epopeja "reakcjonistów" - ludzi wymazywanych z kart historii wspólnym wysiłkiem komunistów i "salonu".

Rafał Ziemkiewicz
Tylko Piotr Semka umie tak sprawnie łączyć opowieść historyczną i analizę socjologiczną z obserwacją psychologii społecznej.

Jacek Karnowski
Obok tomików Herberta, analiz prof. Pawełczyńskiej można teraz postawić książkę Semki: wielki hołd złożony ludziom prawym, którzy musieli żyć "prawem wilka". Historia o nich już głucho nie milczy.

Prof. Andrzej Nowak
Dzięki takim książkom zaczynamy wreszcie odzyskiwać zbiorową pamięć.

Bronisław Wildstein

Książka "My, reakcja - historia emocji antykomunistów w latach 1944-1956" - Piotr Semka - oprawa twarda - Wydawnictwo Zysk i S-ka. Książka posiada 888 stron i została wydana w 2015 r. Cena 43.94 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]