pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Moje senegalskie zapasy

Autor książki:

Edward Porembny, Anna Siwek

Dane szczegółowe:
Wydawca: Blue Bird
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 238 s.
Wymiar: 210x135 mm
EAN: 9788393259335
ISBN: 978-83-9325-933-5
Data: 2021-04-22
45.00 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Miałem okazję zobaczyć na własne oczy tę cząstkę Afryki i jako filmowiec robiący tam film dokumentalny, i jako zwyczajny biały człowiek, Europejczyk, którego los rzucił w tamte strony .
Ten fragment to początek książki Moje senegalskie zapasy. Początek podróży, którą serwuje nam te nietuzinkowe 238 stron. To nie jest książka, która mogłaby się zacząć od słów: Miałam farmę w Afryce u stóp gór Ngong. Jest to książka o kontynencie, który od jakiegoś czasu formuje się, w mniejszym lub większym stopniu, sam. O współczesnej Afryce, bez sentymentów rodem z przewodnika. Jest to książka o Europejczyku - doświadczonym filmowcu, twórcy robiącym w Senegalu film. Film o silnej kobiecie, trzymającej młodych, potężnych senegalskich zapaśników w ryzach, a jest nią Madame Tyson. Madame Tyson jest ucieleśnieniem mitu self - made woman. Rodząc się w USA, byłaby pierwszą kobietą prezydentem tego kraju albo wielkim graczem na giełdzie. Rodząc się w Europie, uczyniłaby z zapasów sport narodowy np. we Francji. Żyjąc w Senegalu, realizuje senegalską wersję tego snu, równie ciekawą, ale jednak inną - więc jest to również książka o różnicach. Jest to też opowieść o tym, jak ten filmowiec, Edward Porembny, musiał się nauczyć biznesu po senegalsku, aby móc tworzyć na Czarnym Kontynencie. I to z powodzeniem.

Książka "Moje senegalskie zapasy" - Edward Porembny, Anna Siwek - oprawa miękka - Wydawnictwo Blue Bird. Książka posiada 238 stron i została wydana w 2020 r. Cena 45.00 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.