pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Mój przyjaciel Hitler. Wspomnienia fotografa Hitlera

Autor książki:

Heinrich Hoffmann

Dane szczegółowe:
Wydawca: RM
Rok wyd.: 2022
Oprawa: miękka
Ilość stron: 280 s.
EAN: 9788381516457
ISBN: 978-83-8151-645-7
Data: 2022-07-29
28.84  39.99  11.15 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 2-4 dni

Opis książki:

Szczegóły prywatnego życia Hitlera we wspomnieniach jednego z jego najbliższych przyjaciół oraz zdjęcia, które pomogły stworzyć legendę Führera.

Wpływy Hoffmanna sięgały jednak daleko poza sferę propagandy. Nie dość, że był obecny podczas wielu kluczowych wydarzeń w historii Trzeciej Rzeszy i miał dostęp do pilnie strzeżonych miejsc, to dopuszczono go do Hitlera i jego najbliższych współpracowników. Wspomnienia Hoffmanna
Heinrich Hoffmann jako "nadworny" fotograf Hitlera odegrał istotną rolę w starannym kształtowaniu publicznego wizerunku Führera i gloryfikacji Trzeciej Rzeszy. Oficjalnym fotografem Hitlera został na samym początku jego kariery politycznej - w czasie jej trwania wykonał ponad dwa miliony zdjęć Führera. Ta wieloletnia znajomość zaowocowała swoistą zażyłością: był obecny podczas wielu kluczowych wydarzeń w historii Trzeciej Rzeszy, dopuszczano go do najbliższych współpracowników Hitlera, miał dostęp do pilnie strzeżonych miejsc, towarzyszył Hitlerowi w podróżach i wielu nieoficjalnych spotkaniach, a nawet odegrał nieoczywistą rolę swata, przedstawiając Hitlerowi swoją asystentkę, Ewę Braun. Dzięki długoletniej komitywie wspomnienia Hoffmanna obfitują w mało znane szczegóły z życia Führera. Są też fascynującym studium osobowości dyktatora i ciekawym spojrzeniem na kulisy powstania i upadku nazistowskiego reżimu.

Książka "Mój przyjaciel Hitler. Wspomnienia fotografa Hitlera" - Heinrich Hoffmann - oprawa miękka - Wydawnictwo RM. Książka posiada 280 stron i została wydana w 2022 r. Cena 28.84 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]