pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Modlitewnik katechetyczny

Dane szczegółowe:
Wydawca: Pallotinum
Rok wyd.: 2002
Oprawa: miękka
Ilość stron: 72 s.
EAN: 9788370141493
ISBN: 83-7014-149-8
Data: 2009-06-05
1.94  6.50  4.56 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 7 dni

Prezentowany modlitewnik zawiera wybrane teksty Księgi Psalmów. Biblia i katecheza są ze sobą ściśle powiązane. Niektóre fragmenty Biblii, a nawet całe księgi, powstały w wyniku działalności katechetycznej. Szczególnie przydatna w katechezie może być Księga Psalmów; zawarta w niej natchniona wizja świata i człowieka, jego losu i przeznaczenia, podana jest w formie poetyckiej. Łączy więc w sobie prawdę objawioną i piękno, stąd też autor do niniejszego Modlitewnika wybrał właśnie poszczególne teksty psalmów.
Niniejszy zbiór wybranych fragmentów Księgi Psalmów w zasadzie jest wzięty z lekcjonarza mszalnego. Po każdym psalmie przytoczono krótki tekst z Nowego Testamentu, łączący się w jakiejś mierze z myślą wyrażoną w danym psalmie. Przy układaniu powyższego wyboru tekstów kierowano się zasadą, aby poszczególne fragmenty psalmów i ksiąg Nowego Testamentu zawierały podstawowe elementy katechezy i były zrozumiałe same przez się, bez odwoływania się do komentarzy biblijnych. Zastosowanie tego wyboru tekstów w katechezie może być dowolne. Wydaje się jednak, że byłoby bardzo pożyteczne, aby potraktować teksty psalmów jako modlitwę: na początku oraz na końcu katechezy.

Książka "Modlitewnik katechetyczny" - oprawa miękka - Wydawnictwo Pallotinum. Książka posiada 72 stron i została wydana w 2002 r. Cena 1.94 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Modlitewnik. Jak pokonać szatana. - okładka książki

Modlitewnik. Jak pokonać szatana. Egzorcyzmy i...

o. Stanisław M. Kałdon OP (red.)
Modlitewnik. Św. Antoni Padewski. - okładka książki

Modlitewnik. Św. Antoni Padewski. Orędownik we...

o. Stanisław M. Kałdon OP (red.)
Bóg zagubiony. Wiara w objęciach - okładka książki

Bóg zagubiony. Wiara w objęciach niewiary

Anselm Grun OSB, Tomáš Halík
Produkty podobne:
Modlitewnik fatimski - okładka książki

Modlitewnik fatimski

Piotr Koźlak CSsR (red.)