pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
książka:

Mocarstwo

Dane szczegółowe:
Wydawca: Zysk i S-ka
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 303 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788377851173
ISBN: 978-83-7785-117-3
Data: 2012-10-12
24.60  32.90  8.3 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Mocarstwo - Marcin Wolski - opis książki:

Warszawa, stan wojenny. Marek Kopiński to zupełnie zwyczajny obywatel Polski Ludowej - unika władzy, czasem kolportuje niewielkie ilości bibuły. Jednakże dzień, w którym przenosi się między wymiarami, uciekając przed chłopakiem swej niedoszłej kochanki, zdecydowanie nie należy do zwykłych.

Kopiński trafia do alternatywnej rzeczywistości, gdzie historia XX wieku potoczyła się innymi torami. Polska stała się potęgą polityczną i gospodarczą, zaś Warszawa to prężnie rozwijająca się, wielokulturowa metropolia. Również Europa wygląda zupełnie inaczej - wojna europejska lat 1940-1947 pozostawiła III Rzeszę podzieloną na drobne państewka, a w miejscu Związku Sowieckiego istnieją dwie Rosje podzielone murem... Nie ma również Wielkiej Brytanii, a jedynie Anglia i Szkocja.

Jednakże rola mocarstwa to ciężkie brzemię - to ciągłe rozsądzanie konfliktów w zapalnych regionach świata; to sąsiedzi, którzy stanowią nieustanne zagrożenie bezpieczeństwa; to również Stany Zjednoczone zazdrośnie spoglądające na polski arsenał atomowy.

Jaka rola pisana jest Markowi Kopińskiemu w tej obcej rzeczywistości Czy przybysz z PRL-u pomoże w umacnianiu mocarstwowej Rzeczpospolitej, czy też doprowadzi ją do zguby
"Mocarstwo" to wciągająca kontynuacja losów bohaterów "Wallenroda".

„Czasem człowiek śni o czymś tak pięknym, że gdy zbudzi się, jest zły, iż sen już się skończył. Tak samo jest z najnowszą książką Marcina Wolskiego. Mocarstwo to najlepszy rodzaj literackiego marzenia, jakie może się przytrafić: marzenia o silnej Polsce, którą mogłaby nam ofiarować Historia, gdyby miała taki kaprys. Jak stwierdza główny bohater — «pół życia warto oddać za taki sen»”.

Tomasz Łysiak, autor m. in. "Szalbierza"

„Nie sposób się oderwać od lektury, nawet nie dlatego, że jak zwykle u Wolskiego wartka akcja, napięcie — ale kiedy się czyta, że z tą Polską mogło pójść wszystko tak pięknie…”.

Rafał A. Ziemkiewicz, autor m. in. "Zgreda"

„Podobno sequel nigdy nie jest tak dobry jak pierwsza część. Marcin Wolski udowadnia, że podobne zasady nie mają dla niego żadnego znaczenia. Mocarstwo czyta się z takimi samymi wypiekami na twarzy jak Wallenroda. Polska jest krajem, który w ciągu ostatnich dwóch stuleci niemal zawsze dostawał w skórę od swoich sąsiadów i coraz bardziej tracił na znaczeniu. Miło jest przeczytać, że mogło być odwrotnie. Jaka szkoda, że to tylko political fiction!”.

Piotr Zychowicz, autor "Paktu Ribbentrop-Beck"

Marcin Wolski (ur. w 1947 r.) - pisarz, dziennikarz, satyryk, autor audycji radiowych („60 minut na godzinę”, „ZSYP”), telewizyjnych („Polskie Zoo”) oraz kabaretów. Autor przeszło trzydziestu powieści, m.in. Agent dołu (1988), Ekspiacja (2004), Euro Dżihad (2008), Drugie życie (2009), Jedna przegrana bitwa (2010), Ewangelia według Heroda (2011), Doktor Styks (2011), Skecz zwany morderstwem (2012), a także kilkunastu zbiorów opowiadań, wierszy i tekstów satyrycznych oraz Trylogii Optymistycznej: Nieprawe łoże (2007), Noblista (2008), Kaprys historii (2009) i trylogii Pies w studni: Pies w studni (2000), Rekonkwista (2001), Wilk w owczarni (2011).

„Marcin Wolski to karabin maszynowy pomysłów, bank wyobraźni, ułańska fantazja i poczucie humoru w jednym. Potrafi napisać świetną piosenkę, aktualny monolog kabaretowy, zabawny skecz sceniczny i pyszne powieści fantastyczno sensacyjne”.

Krzysztof Skiba

Książka „Mocarstwo” - oprawa miękka - Wydawnictwo Zysk i S-ka.

Książka posiada 303 stron i została wydana w 2012 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Mocarstwo"
Marcin Wolski - autor m.in.:
Powtórka z rozgrywki - okładka książki
Powtórka z rozgrywki Marcin Wolski;
Ostatnie konklawe - okładka książki
Ostatnie konklawe Marcin Wolski;
Powrót Almanzora - okładka książki
Powrót Almanzora Marcin Wolski;
Ciemna brama - okładka książki
Ciemna brama Marcin Wolski;
EuroDżihad - okładka książki
EuroDżihad Marcin Wolski;
Dzień zapłaty - okładka książki
Dzień zapłaty Marcin Wolski;
Jedna przegrana bitwa - okładka książki
Jedna przegrana bitwa Marcin Wolski;
Post-Polonia - okładka książki
Post-Polonia Marcin Wolski;
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Łańcuch historii - okładka książki
Łańcuch historii Paweł P. Wieczorkiewicz
Ukryty - okładka książki
Ukryty Bronisław Wildstein
Ubek. Wina i skrucha - okładka książki
Ubek. Wina i skrucha Bogdan Rymanowski
Produkty podobne:
Ziemie Odzyskane 1945-1956 - okładka książki
Ziemie Odzyskane 1945-1956 Hubert Mordawski
Dzieje Kościoła katolickiego na - okładka książki
Dzieje Kościoła katolickiego na Pomorzu Zachodnim.... Michał Siedziako, Zbigniew Stanuch, ks. Grzegorz Wejman (red.)
Arabski syn - okładka książki
Arabski syn Tanya Valko