pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Migracje do Stanów Zjednoczonych Ameryki w dobie globalizacji. Determinanty,...
Książki »
Tytuł książki:

Migracje do Stanów Zjednoczonych Ameryki w dobie globalizacji. Determinanty, interakcje, skutki

Autor książki:

Anna Bartnik

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 300 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788323345879
ISBN: 978-83-2334-587-9
Data: 2019-03-29
29.63  39.90  10.27 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Migracje do Stanów Zjednoczonych Ameryki w dobie globalizacji. Determinanty, interakcje, skutki - Anna Bartnik - opis książki:

Procesy migracyjne stanowią współcześnie istotne odniesienie wielu badaczy analizujących zjawiska społeczne, polityczne czy gospodarcze. Trudno sobie wyobrazić w zglobalizowanym XXI-wiecznym świecie funkcjonowanie państw na arenie międzynarodowej, a także społeczeństw narodowych i lokalnych bez wpływu ruchów migracyjnych na istotne dla tego funkcjonowania wymiary. W dyskursie na płaszczyźnie narodowej i supranarodowej dotyczącym migracji uwidaczniają się odwołania do zagadnień związanych z bezpieczeństwem wewnętrznym i zewnętrznym, procesami politycznymi, instytucjonalizacją życia publicznego, ale również z przemianami kulturowymi, z redefinicją klasycznych wartości wolności i bezpieczeństwa, z fundamentalnymi zasadami konstytucyjnymi oraz z czynnikami o charakterze gospodarczym. Bez wątpienia analiza naukowa procesów migracyjnych wymaga od badacza nie tylko znacznej wiedzy w wymiarze historycznym i współczesnym na temat ruchów ludności, ich przyczyn i skutków, ale także podejścia interdyscyplinarnego, nawiązującego do wielu współdziałających ze sobą obszarów funkcjonowania państw i społeczeństw. Monografia dr Anny Bartnik spełnia te najważniejsze kryteria - odwołuje się do licznych faktów o charakterze historycznym, definiujących źródła, przebieg i skutki procesów migracyjnych, a wszystko to jest analizowane w kontekście politologicznym, ekonomicznym i kulturowym. W rezultacie otrzymujemy ambitne dzieło prezentujące uwarunkowania współczesnego dyskursu imigracyjnego w Stanach Zjednoczonych Ameryki, stanowiących od zawsze kolebkę migracji i wielokulturowości.

Z recenzji dr. hab. Pawia Laidlera, prof. UJ
Anna Bartnik jest doktorem nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce. Obecnie jest adiunktem w Instytucie Amerykanistyki i Studiów Polonijnych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jej zainteresowania badawcze dotyczą obszaru USA oraz regionu latynoamerykańskiego. Specjalizuje się w prawie i polityce imigracyjnej Stanów Zjednoczonych Ameryki. Część badań poświęciła migracji latynoskiej do USA. Jest autorką książki pt. Emigracja latynoska w USA po II wojnie światowej na przykładzie Portorykańczyków, Meksykanów i Kubańczyków, współredaktorką tomu Visegrad Studies on Americas. Past and Present oraz licznych artykułów naukowych.

Książka „Migracje do Stanów Zjednoczonych Ameryki w dobie globalizacji. Determinanty, interakcje, skutki” - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego. Książka posiada 300 stron i została wydana w 2019 r. Cena 29.63 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Migracje do Stanów Zjednoczonych Ameryki w dobie globalizacji. Determinanty,..."
Anna Bartnik - autor m.in.:
Visegrad. Studies on Americas. - okładka książki
Visegrad. Studies on Americas. Past and Present Anna Bartnik, Agnieszka Małek (red.);
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Polska, Ruś i Węgry, X-XIV wiek - okładka książki
Polska, Ruś i Węgry, X-XIV wiek Dariusz Dąbrowski, Adrian Jusupović, Teresa Maresz (red.)
Produkty podobne:
Lśniące miasto na wzgórzu - okładka książki
Lśniące miasto na wzgórzu Michał Kowalczyk